logo

Prysmian Group’tan çığır açacak yeni fiber optik kablolar!

Kablo sektörünün dünya çapındaki lideri Prysmian Group yeni geliştirdiği SMPTE ST 2110 standardına uygun Draka IP MediaLine Fiber’i ilk defa Hollanda’da düzenlenen Uluslararası Yayın, Görüntü ve Televizyon Teknolojileri Fuarı IBC’de tanıttı. Prysmian Group’un yeni fiber optik kabloları, yüksek bant genişliği ve zor şartlara dayanıklı yapısı ile, sinema ve televizyon yapımlarının yüksek performans gerektiren taleplerini ve beklentilerini karşılayacak özelliklere sahip.

Prysmian Group, Hollanda ve Amsterdam’da düzenlenen Uluslararası Yayın, Görüntü ve Televizyon Teknolojileri Fuarı IBC’ye katıldı. Yaklaşık 1700 katılımcı ve 60 binin üzerinde uluslararası ziyaretçisiyle yayın dünyasının en prestjili fuarlarından olan IBC’de son teknoloji fiber optik kablolarını tanıtan Prysmian Group, yayıncılık dünyasına en son yeniliklerini sundu. Prysmian’ın yeni nesil kabloları; iç mekan yayın uygulamaları için 2- 24 fiberli, metal olmayan, jel dolu fiber optik merkezi tüp kablolar; dış mekan mobil uygulamaları içinse patentli BendBright® teknolojili fiber optik kablolardan oluşuyor.

Prysmian Grup Multimedya Çözümleri İş Kolu, Yüksek Mühendis ve Stüdyo Yayını Ürün Müdürü Marc-Oliver Hentschel yeni ürünle ilgili olarak şunları söyledi; “Yayın teknolojisi her gün biraz daha fazla fiber optiklere yaklaşıyor. Geleneksel bakır kablolarla karşılaştırıldığında, fiber optik kablolar daha yüksek bant genişliği ve veri transferinde daha az kayıp olmasını sağlıyor. IP ağları arasında yüksek hızlı veri transferi için tasarladığımız yeni IP MediaLine Fiber’i ilk defa IBC 2019’da kalabalık bir uzman gruba sunmaktan son derece gururluyuz.

Yangına, kemirgenlere dayanıklı ve bükülme performansı daha yüksek ve daha hızlı!

Yeni ürün grubu 2- 24 fiber içeren merkezi tüp kablodan oluşuyor. FireRes® dış kılıfı ile, metalik olmayan, jel dolu bu kablolar iç mekan uygulamaları için ideal bir çözüm sunuyor. CPR Cca sınıfında olan kablolar, kemirgen direnci için yalıtkan cam iplik zırha ve yüksek su geçirmezlik özelliğine sahip olup, yüksek derecede alev geciktirici performansıyla da öne çıkıyor. Yeni IP MediaLine Fiber kablo çeşitleri arasında yer alan, mobil kullanım için üretilmiş MFC OS2 fiber optik kablolar da 9/125 SM fiber özelliklerinin yanı sıra patentli BendBright® teknolojisiyle donatıldı. Bu teknoloji kabloların hem performansını artırıyor hem de bükülmeye karşı daha fazla direnç sağlıyor. BendBright® teknolojisi; düşük makro-bükülme hassasiyeti, Draka ColorlockXS teknolojisi ile fark yaratıyor. Bu teknoloji tüm bağlantı uygulamaları için ideal fiberi sunarak, şirketlere ölçülebilir teknik, ekonomik ve çevresel fayda olarak katkı sağlıyor.

Sıkıştırılmamış formatla gelen esneklik

Yeni Draka fiber optik kablolar, dijital video sinyali transferini (video akışı) bir IP ağı üzerinden gerçek zamanlı olarak yapılmasını tanımlayan SMPTE 2110 standardı ile uyumlu olarak üretildi. Önceki IP video standartlarının aksine, aktarım sıkıştırılmamış formatta gerçekleştiriliyor. Her veri seti (video, ses ve ek veriler) birbirini etkilemeden senkronize olabiliyor. Bu da ayrı ayrı yönlendirilip kurgulanacak verilerin, meta data (zaman kodları, altyazılar ve telemetin) de dahil olmak üzere, veri setleriyle ilişkilendirilmelerine imkan tanıyor.

Prysmian Group Türkiye Hakkında

Merkezi 1964 yılından bu yana Mudanya’da (Bursa) olan Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş. bünyesinde, 2018 yılı sonu itibariyle 479 kişi çalışmaktadır. Türk Prysmian’ın ürün yelpazesi kapsamında, Prysmian ve Draka markaları ile, 220 kV’a kadar olan tüm enerji kabloları, 3.600 çifte kadar bakır iletkenli haberleşme kabloları ile fiber optik kabloları, demiryolu sinyalizasyon kabloları, asansör sistemleri, stüdyo broadcast kabloları ve özel kablolar bulunmaktadır. Prysmian Group içinde öncelikli bir ihracat merkezi olan ve 2018 yılında toplam yaklaşık 1.373.378.408 TL olan cirosunun %24’ünü ihraç eden Türk Prysmian Kablo, Borsa İstanbul A.Ş.’de işlem görmektedir.

Prysmian Group Hakkında Prysmian Group, General Cable ile dünya çapında gerçekleşen birleşmeyi takiben, enerji ve telekomünikasyon kabloları endüstrisinde, 2018 yılında yaklaşık 11 milyar Euro olan satışları, 29.000 çalışanı, 50 ülkede faaliyet gösteren 112 fabrikası ile bir dünya lideridir. Yüksek teknoloji ürünleri pazarında yer alan Prysmian Group, geniş bir ürün ve hizmet yelpazesine; teknoloji ve bilgi birikimine sahiptir. Prysmian Group, ürün yelpazesi kapsamında; enerji iletimi ve dağıtımı için yeraltı ve denizaltı kablo ve sistemleri; çeşitli endüstriyel sektörlerdeki uygulamalar için özel kablolar; video, bilgi ve ses iletimi için optik fiber ve kablolar ve bakır telekom kabloları bulunmaktadır. Prysmian Group’un temel rekabet güçleri arasında, yenilikçi ürün ve üretim süreçleri ve sahip olduğu geniş coğrafi alanı ile müşteri memnuniyetine ve müşteri hizmetlerine verdiği önem yer almaktadır. Prysmian S.p.A., Milano borsasında işlem görmektedir.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
825 Kez Görüntülendi.