logo

Reichle De-Massari’den Veri Merkezlerinde Performans Kayıplarını Önleyen Çözümler

Fiziksel altyapılarda teknolojiye liderlik eden Reichle & De-Massari, veri merkezlerinde kablolama hatasından kaynaklanan performans kayıplarını önlüyor.

datacenterimage İstanbul 25.07.2014 – Yüksek performanslı network altyapıları için fiziksel bağlantı sistemleri geliştiren küresel teknoloji lideri R&M’in kapsamlı çözümleri, doğru planlama ile kablo karmaşasını azaltarak maliyetleri düşürüyor. Fiziksel altyapılardaki kablolama hatalarıyla  buna bağlı performans kayıplarını önleyen R&M teknolojileri, kullanıcı dostu tasarımıyla veri merkezlerinde yüksek kalite, verimlilik, hız ve maksimum performans sağlıyor.

 Hızlı kurulum

Kurumlara kapsamlı veri merkezi ürünleri ve hizmetleri sunan R&M, şirketler için en iyi fiziksel altyapı çözümünü sunarak kurulum ve yeniden yapılandırma zamanını kısaltmasını, böylece maliyetleri düşürmesini sağlıyor. Bu da fiziksel altyapılarda gelecek yatırımların hızla yapılmasını kolaylaştırıyor. Müşterilerine her zaman en yüksek kaliteyi sunmak için uzman kadroların gücünden yararlanan R&M, şirketlerle birlikte çalışarak güvenilir veri merkezleri için yüksek performanslı çözümler üretiyor.

 Zaman ve paradan tasarruf

R&M Türkiye Genel Müdürü Süleyman Tokmak konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “BT yöneticileri zamanının büyük kısmını veri merkezlerini en doğru şekilde tasarlamaya ve planlamaya ayırıyor. Bu bağlamda BT direktörlerinin hem kurumsal teknoloji gereksinimlerini karşılaması hem de iş sürekliliğini attırması gerekiyor. Ancak fiziksel altyapıları oluşturan kablolama çözümlerine ağ anahtarları ve sunucular kadar öncelik verilmiyor. Bu da sunucuları birbirine bağlayan kablo sistemlerindeki hataların veri merkezlerinde hizmet aksamasına yol açmasına neden oluyor. Dolayısıyla veri merkezi kablo sistemlerinin de baştan en doğru şekilde planlanması gerekiyor.”

Fiziksel altyapılarda başlıca hatalar

Yapılan araştırmalar fiziksel altyapılardaki hataların önemli bir kısmının dokümantasyon eksikliğinden kaynaklandığını gösteriyor. R&M bunu önlemek için kapsamlı 2014 Veri Merkezi Elkitabı’nı yayınladı. Ücretsiz olarak indirilebilen bu 170 sayfalık e-kitap veri merkezleri altyapısı ve işletimiyle ilgili sorulara detaylı cevaplar sağlıyor. Bu da sistem yöneticilerinin veri merkezi düzeni, kablo mimarisi, enerji tasarrufu ve sistem güvenliği için en uygun çözümleri geliştirmesine imkan tanıyor. Elkitabı aynı zamanda ilgili standartlar, teknik terimler, trendler, uygulamalar ve uyumluluk konusunda da yararlı bir referans oluşturuyor.

 Veri merkezlerine özel çözümler

R&M’in farklı tasarımlara sahip olan veri merkezlerine özel çözümler getirdiğini söyleyen Süleyman Tokmak ortak standartlar oluşturmanın önemini şöyle vurguluyor: “Her veri merkezinin kendine özgü bir altyapısı var ve bu altyapılar her zaman endüstri standartlarıyla uyumlu olmuyor. İşte bu nedenle planlama aşamasında veri merkezlerine özel çözümler geliştirmek hayati önem taşıyor. Bu yaklaşım sayesinde ekonomik olarak sürdürülebilir, enerji tasarrufu sağlayan, yüksek performanslı ve güvenilir çözümler geliştiriyoruz. Her kurumun ihtiyacı farklı ve şirketlerin hem yasal mevzuata hem de güvenlik standartlarına uyması gerekiyor. Veri merkezlerinde doğru planlama, hızlı kurulum ve anında müdahaleye odaklanan R&M çözümleri insan hatalarını azaltarak iş sürekliliğini arttırıyor.”

 Tek kaynaktan garantili çözüm

Bakır ve fiber optik kablolarda İsviçre kalitesi sunan R&M her ihtiyaca uygun kablo seçenekleri, dağıtım platformları, kabinler ve altyapı izleme sistemleri sağlıyor. R&M Akademi nitelikli iş ortağı programı sertifikasına sahip olan iş ortakları ve kurulum uzmanları tarafından yürütülen projelerde müşterilere, yüksek hizmet kalitesi ve performans garantisi sağlanıyor.

 Ölçeklenebilir altyapılar

R&M kurumlara gelecekteki yatırımlar için ölçeklenebilen veri merkezi çözümleri sağlamak üzere yeni modüler sistemler geliştiriyor ve bu da fiziksel altyapılarda maliyetleri azaltarak kablo karmaşasını gideriyor. Teknoloji standartlarını tecrübeli teknisyenlerin becerileri ile birleştiren R&M hem günümüzün operasyonel ihtiyaçlarını hem de geleceğe yönelik planlama ihtiyaçlarını karşılayan güvenilir çözümler sunuyor. Kullanışlı tasarımıyla geçici personelin işini kolaylaştıran R&M teknolojileri potansiyel sistem hatalarını baştan önlüyor.

 Enerji tasarrufu ve veri kaybını önleme

R&MinteliPhy Fiziksel Altyapı Yönetimi (AIM) tasarım, kurulum ve işletim aşamasında aktif cihazlardaki portları kontrol ederek, veri merkezlerindeki dağınık kabloların düzenlenmesine, atıl kabloların yeni kaynaklara aktarılmasına veya depolanmasına olanak tanıyor. Sunucu kabinlerinde kablo karmaşasının giderilmesi aynı zamanda hava akışını optimize ederek soğutma gereksinimini ve dolayısıyla enerji tüketimini azaltıyor.

Share
1043 Kez Görüntülendi.