logo

R&M Türkiye Pazarındaki Konumunu Güçlendiriyor

  R&M yüksek kaliteli iletişim ağlarına pasif kablo çözümleri sağlayan lider üreticilerden biri. Şirket sunduğu bakır ve fiber optik sistemlerle dünya çapında ses, veri, video transferinde işletim güvenilirliği ve güvenliğini sağlamaya önemli katkılarda bulunuyor. Sistem sağlayıcı olarak R&M optimum işlevsellik sunmaya ve en yüksek kalite kriterlerini karşılamaya odaklanıyor. R&M tüm kurulum ve bakım süreçlerinde kullanım kolaylığı sunuyor.

Frontbild_Street_Cabinet_SCM_T R&M kablo çözümleri ofisler ve veri merkezlerinde network operatörleri tarafından kullanılıyor, buna ek olarak konutlar ve sanayi sektöründe tercih ediliyor. Şirket bakır ve fiber optik teknolojisi için bağlantı ekipmanları üretiminde özel deneyim ile beceriye sahip bulunuyor.

 R&M CEO’su Michel Riva; R&M’in global düzeyde aktif olarak 8 satış bölgesi  ve 5 üretim firmaları altında gruplanan 30 pazarlama organizasyonuyla faaliyet gösterdiğini söyledi. Riva, “Bugün R&M veri merkezleri, telekom sektörü ve kurumsal iletişim ağları için lider kablo sistemleri sağlayıcısıdır. Ana odağı veri merkezleri, ofis kablo sistemleri ile telekom networkları olmakla birlikte; R&M tüm segmentlerde en güvenilir ve kaliteli çözümleri sunuyor. Şirket küresel varlığını yeni yatırımlarla sürekli güçlendiriyor. Örneğin, 2012 yılında Bulgaristan’da açılan fiber optik üretim tesisi ve Dubai’deki kablo montaj fabrikası dünya çapında fiziksel altyapılara yönelik olarak hızla artan talebi karşılama amacını güdüyor. R&M bu faaliyetlere odaklanmaya devam ederek tam kapsamlı altyapı yönetimi ve yazılım çözümleri sunuyor” dedi.

 Türkiye uluslararası teknoloji kavşağı

Kubus_RM_Wetzikon_HRMichel Riva 800 kişi istihdam eden şirketin 2013 yılında yaklaşık 220 milyon dolar satış geliri beyan ettiğini söyledi ve global arenada alanında öncü şirketlerden biri olarak varlık gösterdiklerini ekledi. Kurumsal bir aile şirketi olmanın verdiği esneklikle yeni pazarlar için inovasyon ve Ar-Ge yatırımlarının yanı sıra yeni pazarlarda genişlemeye odaklandıklarını ekleyen Riva, sözlerini şöyle sürdürdü: “Avrupa, Ortadoğu ve Asya-Pasifik bölgesinde (APAC) öncelikle ofis kablolama ve veri merkezi segmentlerinde büyüyoruz. Türkiye, Brezilya ve Rusya gibi hızla büyüyen dinamik pazarlara büyük önem veriyoruz. Türkiye ve Ortadoğu pazarları olgun pazarlar, ancak aynı zamanda klasik segmentlerde doygunluğa ulaşmamış olan ve hızla büyüyen pazarlar. Son yıllarda veri merkezlerine büyük yatırım yapan Türkiye, bir yandan bölgeye bulut bilişim çözümleri sunan bir teknoloji kavşağı olma yolunda ilerlerken, diğer yandan da fiziksel bulut altyapılarına yönelik kablo çözümlerinde gelecek vaat ediyor. R&M Türkiye pazarına 2013 yılında girdi ve Türkiye’de sürdürdüğümüz faaliyetleri uzun vadeli, kalıcı bir yaklaşımla organize ediyoruz.”

 Satış gelirlerinin yüzde 5’i inovasyona harcanıyor

R1&M Ortadoğu, Türkiye ve Afrika İdari Başkan Yardımcısı Jean-Pierre Labry de bölgesel pazar payını hızla artırdıklarını kaydederek, “Son üç yılda şirketin toplam satışlarının yaklaşık yüzde 20’si Ortadoğu, Türkiye ile Afrika’da yapılıyor ve bu da R&M’in yerelleşen bir teknoloji şirketi olarak bölgedeki konumunu güçlendiriyor” dedi. R&M’in satış gelirinin yüzde 5’ini Ar-Ge’ye yönlendirdiğini belirten Labry, odak pazarlar ve teknoloji çözümleriyle ilgili bilgi de verdi: “Tabletlerden akıllı telefonlara kadar milyarlarca cihazın birbirine bağlı olduğu günümüz internet dünyasında hızlı veri transferine gerek var. R&M bant genişliği talebini karşılamak için bakır ve fiber optik kablolarla geniş veri yolları inşa ediyor. İnternet çok hızlı yaygınlaşıyor ve dijital ekonomideki bütün işkolları internetin gücünden yararlanmak istiyor. Havaalanları, hastaneler, finans sektörü, AVM’ler, oteller, lojistik sektörü ve taşımacılıkta veri transfer sistemlerine yatırım yapmak büyük önem taşıyor” dedi.

 Türkiye hem olgun hem dinamik bir pazar

R&M’in inovasyona dayalı bir teknoloji şirketi olduğunu söyleyen Jean-Pierre Labry, yaratıcı girişimcilik ruhunu çığır açıcı çözümlerle yaşattıklarını belirtti: “Yenilikçi küresel teknoloji lideri olarak network sistemlerindeki fiziksel altyapıları sadeleştirmeye; basit, kullanışlı ve esnek kablo kurulum çözümleri geliştirmeye odaklanıyoruz. Kapsamlı çözümlerimiz veri merkezi kurulum ve işletiminde maliyetten önemli ölçüde tasarruf sağlıyor. Uzman teknisyenlerimiz ve geniş kadrolu Ar-Ge departmanımız ile inovasyona dayalı teknolojiler geliştirmek şirket kültürümüzde yer alıyor. R&M’in maliyet optimizasyonuna dayalı modüler çözümler üreterek ve yerinde özelleştirilmiş kurulum yaparak sektörde fark yaratıyor.”

 R&M kablo teknolojileri yüzde 60’a varan maliyet tasarrufu sağlıyor

Şirketin ülkemizdeki faaliyetleriyle ilgili bilgi veren R&M Türkiye Genel Müdürü Süleyman Tokmak da Avrupa ve Ortadoğu pazarında 3 büyük oyuncu arasında yer aldıklarını ve İsviçre kalitesini Türkiye’ye taşıdıklarını söyledi: “2013 yılında geldiğimiz Türkiye’de anahtar pazarlara odaklanarak hızla büyüdük. Kurumsal firmalara dikey pazarlarda sunduğumuz çözümlerle fiziksel altyapılarda en ileri teknolojiyi ülkemize taşıyoruz.” R&M’in Türkiye pazarına sağladığı çözümler hakkında detaylı bilgi veren Süleyman Tokmak, şirketin benzersiz ürün portföyünün sunduğu avantajlara değindi: “Network altyapılarındaki sorunların yüzde 50’si hatalı kablo kurulumu ve kablo arızalarından kaynaklanıyor. R&M’in ileri teknoloji ürünü ve uygun maliyetli fiziksel altyapı çözümleri, veri merkezleri için modüler “tak–çalıştır” kolaylığı sunuyor. R&M kablo teknolojileri bağlantılarında üstün veri transferi ve maliyet tasarrufu sağlıyor.”

 Network sistemlerindeki veri kaybının yüzde 44’ü donanım kaynaklı

Tokmak Türkiye’de bulut bilişim hizmeti sağlayan veri merkezlerinin pazara canlılık kattığını da ekledi: “Bulut bilişim hizmetleri veri merkezi yatırımlarını teşvik ediyor. Veri merkezleri standart kablolama çözümlerinin yanında bant genişliğini artırmaya yönelik yeni talepler oluşturuyor. Veri merkezlerine günümüzde yüz milyonlarca dolarlık yatırım yapılıyor ve sistem hataları da milyonlarca dolara mal olabiliyor. Nasıl ki trafik kazalarının yüzde 70’i bakımsız yollardan kaynaklanıyor, network altyapılarındaki veri kaybının yüzde 44’üne de donanım sorunları neden oluyor. Bu noktada fiziksel altyapılar anahtar rol üstleniyor. Misyonumuz güvenli veri ağlarında hızlı kurulum sağlamak. R&M olarak hızlı ve güvenli veri ağları için en kaliteli kablo ve bağlantı çözümlerini sağlıyoruz. Veri merkezi performansını artırmak ve hizmet aksamasını en eza indirgeyerek iş sürekliliğini sağlamak için kalitede sürekli çıtayı yükseltiyoruz. Bu noktada R&M’in ürünleri performans ile veri hızına ek olarak, pazardaki en güvenilir çözümleri oluşturuyor ve R&M fiber optik ve bakır kabloda pazara en kaliteli seçenekleri sağlıyor. Veri merkezlerindeki sunucular, depolama sistemleri ve diğer cihazlar 2-3 yılda yenileniyor. Ancak kablolama yatırımları 25 yıllık uzun vadeli seçimlerle planlanıyor. Bunun için de pazardaki en kaliteli ürünü kullanmak kritik önem taşıyor. Müşterilerimize en avantajlı çözümleri sunmak üzere Ag-Ge ve inovasyon çalışmalarımızla teknolojide esnekliğe odaklanıyoruz. Gelişmiş tedarik zincirimiz ve üstün servis standartlarımızı paylaşan çözüm ortaklarımızla hizmet kalitesini geliştiriyoruz.”

 25 yıl ürün garantisi

İş ihtiyaçlarını karşılamak üzere tam kapsamlı teknik destek sağlamaya büyük önem verdiklerini belirten Tokmak, esnek çözümleri güçlü tedarik zinciri ağıyla en kısa sürede müşteriye ulaştırdıklarını söyleyerek sözlerini şöyle tamamladı: “Türkiye’de ürünlerimizi kurumlara en doğru şekilde ulaştırmak için R&M Akademi kapsamında 35 firmaya sertifika verdik. 15 ülkeye yayılan çok kültürlü uzman kadromuzun kurulumdan işletime kadar her alanda sunduğu danışmanlık hizmetleriyle müşteri memnuniyetini artırıyor ve ürünlerimiz için 25 yıl garanti sağlayarak pazar payımızı hızla genişletiyoruz. R&M Ortadoğu, Türkiye ve Afrika’daki çözüm ortaklarının yüksek kalifikasyona sahip olması için Dubai’deki ofisinde düzenli eğitim veriyor, ayrıca dünyanın diğer ülkelerinde yerel eğitim programları düzenliyor.”

Share
2696 Kez Görüntülendi.