logo

R&M Yeni Cat.6a El Modülünü Tanıttı

Yüksek performanslı bakır kablo altyapısında “Easy Lock” özeliğiyle kurulum kolaylığı sağlayan yeni Cat.6A bağlantı modülü, şirketlere 10 gigabit Ethernet standardında maksimum kalite sunuyor.

meltem (Medium)R&M ofisler ve çok katlı binalar için geliştirdiği ikinci kuşak Cat.6A bakır kablo bağlantı modülünü duyurdu. Network altyapılarında kurulum kolaylığı getiren yeni Cat.6A modülü 10 gigabit Ethernet bağlantısında esnek, güvenli ve verimli veri transferi sağlıyor. Easy Lock (EL) desteğinin yanı sıra az sayıda parça kullanılan kompakt bir tasarıma sahip olan Cat.6A fiziksel altyapılarda kurulumu hızlandırarak sahip olma maliyetlerini azaltıyor.

Bağlantı teknolojisinde yeni standartlar

Kısaca Cat. 6A EL (“easy lock“) olarak adlandırılan yeni RJ45 jakı yerel veri ağlarında bakır kablo ağlarının kurulumunu basitleştiriyor ve 10 Gigabit Ethernet gibi geniş bant uygulamalarını destekliyor. IEC 60603-7-41/-51 standardını destekleyen bu çözüm kalıcı bağlantılar ve kanallar kurmaya uygun şekilde tasarlanmış olup ISO/IEC 11801 standardında EA Sınıfına giriyor. Cat. 6A EL modülü sadece iki parçadan oluşuyor ve birkaç kolay adımda özel aletlere ihtiyaç olmadan takılıp bağlanabiliyor. Yeni bağlantı modülü metal manyetik koruma kapaklı (STP) ve yabancı sinyalleri bastıran yakın çapraz karışmayı önleme özellikli kapaksız (UTP) özel plastik versiyon olmak üzere iki seçenekle sunuluyor. IDC özelliği kablolarda güvenilir uçlandırma sağlıyor ve entegre kelepçe halkası da kabloda sünmeyi önlüyor. Bu modül uç almaya gerek olmadan tüm kablo türlerine takılabiliyor. Korumalı çift bükümlü (STS) kablolamada kelepçe halkası boncuklu korumanın çevresini tümüyle sardığı için aynı zamanda uçlandırmada 360º koruma sağlıyor.

Üstün kalite standartları

R&M Türkiye Genel Müdürü Süleyman Tokmak konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “EA sınıfı kalıcı performans garantisi için ISO/IEC 11801 standardında geliştirilen Cat.6AEL, kablo bağı ve özel alet kullanmayı gerektirmeden kurulum sürecini hızlandırıyor. Cat.6AEL’in kullanıcı dostu tasarımı ile bakır kablolar modüle sadece iki parça kullanarak birkaç adımda takılabiliyor. Kablo kapağı, kablo bloğu ve kablo yuvası olmak üzere üç basit parçadan oluşan bağlantı modülü kurulum sürecini hızlandırıyor. Cat.6A bakır kabloda en yüksek kalite standardı olan EA sınıfı ile şirketlere sektörün en gelişmiş çözümünü sunuyor.”

Geleceğe hazırlık

Farklı çaptaki tüm bakır kablo çeşitleriyle uyumlu olan Cat.6A yeniden kablolama işlemlerini kolaylaştırıyor. Bu da ses, veri ve görüntünün salt internet üzerinden aktarılacağı “All over IP” dünyasına hazırlanan şirketlere benzersiz esneklik sağlıyor. Yapılandırılmış kablo sistemlerinde akıllı yönetim özelliği sunan Cat.6A başta adaptörler, DCIM/AIM sistemi ve R&M Security System teknolojisi olmak üzere hem mevcut platformlar hem de yeni platformlarla uyumlu olarak tasarlandı.

Modüler tasarım

Bakır kabloda sinyal kalitesini muhafaza etmek için manyetik koruma kapağı seçeneğiyle sunulan Cat.6AEL, kurulumu kolaylaştırmak üzere modüler R&Mfreenet kablolama sistemi ile R&MinteliPhy akıllı altyapı yönetim çözümünü destekliyor. Farklı konektörlerle uyumlu olarak tasarlanan Cat.6A önceki Cat.6 modellerine ek olarak diğer markaların bağlantı şaseleri, soketleri ve anahtarlarıyla da kullanılabiliyor.

Kaliteden ödün vermeden

Fiziksel network altyapılarında İsviçre kalitesi sunan R&M, yüksek voltaja ve kısa devreye dirençli olarak geliştirilen Cat.6A bağlantı modülü ile fiyat–performans oranını optimize ediyor. R&M bu bağlamda müşterilerine kapsamlı garanti sunmak için teknik testlerin bağımsız laboratuarlarda yapılmasını sağladı ve gerekli sertifikaları aldı. R&M fiziksel altyapılarda kalıcı uyumluluk ve ölçeklenebilirlik için çözüm ortaklarına eğitim sağlıyor ve şirketlere yerinde danışmanlık hizmeti sunuyor.

Share
1550 Kez Görüntülendi.