logo

Schneider Electric, MachineStruxure ile Standartları Değiştiriyor

Schneider Electric, MachineStruxure yeni kontrol cihazları ile performans ve gerçek ölçeklenebilirliğin standartlarını yeniden belirliyor. 

SCH-MachineStruxure-Gorsel-(1) Enerji yönetiminde dünya çapında uzman Schneider Electric’in yeni nesil kontrol cihazları MachineStruxure, yenilikçi çözümleriyle hem maliyet hem de süreyi azaltıyor. Kapsamlı dahili bağlantı ve yeni bir arabirim tasarımına kadar geniş bir yelpazede bulunan makineler, zamandan tasarruf ederek otomasyon maliyetlerini de en aza indiriyor.

Makine yapımında otomasyon çözümleriyle uzun yıllar boyunca en iyi performansı sunan Schneider Electric, daha fazla standart işlevsel özellik ve cihaz donanımıyla makinelerin otomasyon maliyetlerini optimize edebiliyor. En küçük kontrol cihazları için geliştirilen Ethernet arabirimleri dahil çok sayıda arabirim seçeneği, mevcut haberleşme çözümlerine kolay entegrasyon ihtiyacını karşılıyor.

SCH-MachineStruxure-Gorsel-(3)

Çok sayıda makinenin ekonomik ve fonksiyonel otomasyonunu sağlıyor…

Hızlı ve modüler bir G/Ç sistemi, yan yana monte edilebilir haberleşme modülleri ve G/Ç sistemindeki dahili güvenlik tasarımı sayesinde otomasyonu en basit hale getiriyor. Minimum kurulum süresiyle de kullanıcının işini kolaylaştırıyor. Fiziksel bağlantılı uygulamalar için geliştirilen Modicon M221, yüksek performans gerektiren uygulamalar için tasarlanan M241, modüler ve merkezi olmayan mimariler için de M251 kontrol cihazları, çok sayıda farklı makinenin ekonomik ve fonksiyonel otomasyonunu sağlayabiliyor.

Yeni Modicon LMC078 hareket kontrol cihazı, hareket işlevselliğini artırmak için daha önce PLC logic kullanan Modicon kontrol cihazlarının da fonksiyonel aralığını genişletti. Modicon LMC078, bir milisaniyelik döngü süresinde sekize kadar, iki milisaniyelik döngü süresinde ise 16’ya kadar servo aksını senkronize edebiliyor.

SCH-MachineStruxure-Gorsel

Ethernet, programlama için USB, seri arabirim ve web sunucuları da içeren standart arabirimler sunan kontrol cihazları, ilave eklentiler içermeyen standart konfigürasyonlara  dahi kapsamlı dahili bağlantı özelliği sunabiliyor. Hem Modicon M221 hem de Modicon M241; standart olarak G/Ç terminalleri ve bir darbe/yön arabirimiyle birlikte sunuluyor. Bu da Lexium serisi servo kontrol cihazları ve başka marka ürünlerin bir fieldbus ağına gerek duymadan, kolaylıkla bağlantı kurabileceği anlamına geliyor.

 Özel olarak geliştirilen Modicon TM3 G/Ç sistemi ise kontrol cihazlarının tamamındaki G/Ç terminallerinin esnek ve özelleştirilebilir bir şekilde genişlemesini sağlıyor. Yeni bir G/Ç genişletme barası aracılığıyla kontrol cihazlarına 14’e kadar terminal eklenebiliyor. Bu da klasik çözümlerden 10 kat daha hızlı bir çözüm sağlıyor. Ayrıca yeni güvenlik sistemi modülleri, ‘güvenlik dahili’ röleler kullanılarak G/Ç genişletme barası aracılığıyla da bağlanabiliyor.

Twido kullanıcıları da rahatça geçiş yapabilecek

Twido’dan yeni Modicon M221’e geçiş yapmak isteyen kullanıcılar ise uygulama yazılımını ve hatta mevcut Modicon TM2 terminali yapılandırmalarını aktarma şansına sahip. Kontrol cihazının muhafazasının üzerine basılı olan QR kodunu akıllı telefon vasıtası ile okutarak Schneider Electric’e gönderen kullanıcılar, servis personeli ile iletişime geçebiliyorlar. SD kartlarına kaydedilen program verileri, taşımanın da kolaylaşmasını sağlıyor. Başka bir artısı ise ünite kapalıyken bile bilgisayar aracılığıyla kontrol cihazına bir program veya bellenim verisi yüklenebiliyor.

SoMachine ile makine üretim süreleri kısalıyor…

MachineStruxure ve Modicon kontrol cihazlarıyla yeni tanışanların eğitim sürelerini kısaltmak üzere tasarlanmış çok daha keşifsel bir programlama arabirimi içeren SoMachine özellikle makine üretim süresini kısaltmak için atılan önemli bir adım. SoMachine’in Modicon M221 için sağladığı keşifsel operatör kılavuzu sayesinde eğitime gerek kalmıyor.

Share
1230 Kez Görüntülendi.