logo

Schneider Electric, Veri Merkezlerine Yönelik İlk Sıvı Soğutmalı Entegre IT Kabinini Sektöre Sundu

·Schneider Electric, Avnet ve Iceotope ile birlikte sektörün ilk ticari şasi bazlı ve batırmalı sıvı soğutmasına sahip entegre kabinini üretti.

·Bu yeni ürün ile çip yoğunlukları artarken, daha düşük işletme maliyetleri, daha yüksek verimlilik, daha az karbon ayak izi ve fansız çalışma mümkün oluyor.

·Batırmalı sıvı soğutmalı entegre IT kabin, sıvı soğutmalı sunucu çözümlerinin endüstrileştirilmesinde bir kilometre taşı niteliğinde.

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümünde dünya çapında uzman olan Schneider Electric, Avnet ve Iceotope ile birlikte sektörün ilk ticari şasi bazlı ve batırmalı sıvı soğutmasına sahip entegre kabinini geliştirdiklerini duyurdu. Yoğun işlemli uygulamalar için optimize edilen çözüm, enerji verimliliğini artırmak için yüksek güçlü bir GPU sunucusuyla Iceotope’un sıvı soğutma teknolojisini bir araya getiriyor. Avnet, veri merkezlerine veya Edge bilişim ortamlarına sade dağıtım yapmak için sıvı soğutmalı sunucuyla Schneider Electric’in NetShelter sıvı soğutmalı kabin sistemini entegre ediyor. Yeni nesil veri merkezi yönetimi yazılımı EcoStruxure IT Expert ve dijital servis EcoStruxure Asset Advisor ile birlikte sağlanan bu çözüm sayesinde, sistem EcoStruxure™’a uyumlu ve hazır hale geliyor.

Türünün ilk örneği olan sıvı soğutmalı çözüm, yüksek işlem ihtiyacının daha fazla enerji kullanımı gerektirdiği büyük veri analitikleri, yapay zeka ve makine öğrenimi algoritma eğitimi geliştirmesi gibi uygulamalar için ideal. Son dönemde Gartner gibi kurumlar da bu konuda oldukça ilgi çeken raporlar yayınladılar. Gartner’a göre sıvı soğutma takip edilmesi gereken bir teknoloji. Analist Henrique Cecci de benzer bir şekilde veri merkezi operatörlerine “Modern sıvı soğutma çözümleri kullanarak soğutma enerjisi verimliliklerini en üst düzeye çıkarın” tavsiyesinde bulunuyor. Sıvı soğutma, GPU’ların yüksek güç yoğunluğuna rağmen daha yüksek verimlilik, daha düşük işletme maliyetleri, daha yüksek güvenilirlik ve neredeyse sessiz çalışma özellikleri sunuyor. Avnet, Iceotope ve Schneider Electric talep arttıkça ortaklığa başka sunucu OEM’lerini de dahil ederek tekliflerini genişletmeyi planladıklarını duyurdular.

Schneider Electric İnovasyon ve Güvenli Güç CEO’su ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Kevin Brown bu yeni çözüm ile ilgili şunları dile getirdi; “Schneider Electric veri merkezlerini daha sürdürülebilir hale getirmeyi taahhüt ediyor ve sıvı soğutma bu konuda oldukça güçlü bir yaklaşım. Bu son gelişme daha geleneksel ‘doğrudan çipe’ sıvı soğutma sistemlerinin uyumluluk ve servis edilebilirliğini sunarken aynı zamanda tank bazlı çözümlerin verimlilik ve etkinliğini sağlayan şasi bazlı batırmalı çözümlerin endüstrileştirilmesinde önemli bir ileri adım anlamına geliyor. İşlem yoğun uygulamalardaki artış hesaba katıldığında bu yaklaşımın son derece umut verici olduğunu düşünüyoruz.”

Avnet Integrated Global Başkanı Scott MacDonald; “Avnet önde gelen bir global teknoloji çözümleri sağlayıcısı olarak değişen pazarlara, trendlere ve teknolojilere uyum sağlama konusunda daima üstün başarı gösterdi. Bunu dünyanın en iyi teknoloji tasarımcıları ve donanım üreticileriyle ortaklık kurarak yaptık, yapıyoruz. Son olarak müşterilerimize mümkün olan en iyi sıvı soğutma çözümlerini oluşturmak için sıvı soğutma alanında uzman Iceotope ve global altyapı devi Schneider Electric ile ortaklık kurduk. Müşterilerin artan çip yoğunlukları, zorlu IT ortamları, artan enerji maliyetleri, su kullanım kısıtlamaları ve yer kısıtları nedeniyle karşı karşıya kaldıkları soğutma zorluklarını akılcı bir şekilde ele alan bu çözümü entegre etmek, gerçekleştirmek ve desteklemekten dolayı heyecanlıyız” dedi.

Iceotope CEO’su David Craig ise; “Iceotope olarak yenilikçi şasi düzeyi batırmalı sıvı soğutma teknolojimizi pazarın geneline sunmaktan dolayı son derece mutluyuz. Bu kapsamda Edge bilişim cihazlarından buluttaki daha büyük sunucu çiftliklerine kolayca ölçeklenebilen sıvı soğutma teknolojisi sunuyoruz. Ayrıca doğrudan çipe (direct-to-chip) sıvı soğutma sistemleriyle karşılaştırıldığında bizim yaklaşımımız daha verimli, daha güvenilir, daha fazla yer tasarrufu sağlıyor, fanları ortadan kaldırıyor ve veri merkezi çapında kurulduğunda maliyetleri azaltıyor” şeklinde konuştu.

Schneider Electric Hakkında

Schneider Electric olarak biz enerjiye ve dijitale erişimin, temel bir insan hakkı olduğuna inanıyoruz. Herkesin minimum kaynaktan maksimum fayda sağlaması için gücümüzü ve enerjimizi kullanıyoruz.  Bunu yaparken de Life Is On yaklaşımımızın herkes için her an, her yerde hayat bulduğundan emin oluyoruz.

Verimlilik ve sürdürülebilirlik için dijital enerji ve otomasyon çözümleri sağlıyoruz.

Evler, Binalar, Veri Merkezleri, Altyapılar ve Endüstriler için dünyanın önde gelen enerji teknolojilerini, gerçek zamanlı otomasyonu, yazılımı ve hizmetleri entegre çözümlerle birleştiriyoruz.

Anlamlı Bir Amaç ve Kapsayıcı ve Güçlü Değerlerimiz etrafında tutkuyla birleşmiş olan, açık, küresel ve yenilikçi bir topluluğun sonsuz potansiyelini ortaya çıkarmaya kararlıyız.

Avnet Hakkında

Avnet, ürün yaşam döngüsünün her aşamasındaki müşteriler için ekosistem sunan tasarım, ürün pazarlama ve tedarik zinciri konularında kapsamlı uzmanlığa sahip bir global teknoloji çözümleri sağlayıcısı. Avnet, fikirleri akıllı çözümlere dönüştürerek ürünleri pazara sunmanın zaman, maliyet ve karmaşıklığını azaltıyor. Şirket yaklaşık bir yüzyıldır dünya çapındaki müşterileri ve tedarikçilerinin teknolojinin dönüştürücü olanaklarının farkına varmasına yardımcı oluyor.

Iceotope Hakkında

Iceotope’un yeni nesil soğutma teknolojileri buluttan Edge’e elektronik cihazlar tarafından üretilen ısıyı yönetiyor. Şasi düzeyi batırmalı soğutma teknolojileri, hassas bir şekilde elektrik sıvı dağıtımı yaparak en yeni işlemci yol haritalarından gelen artan ısı yüklerine kolayca uyum sağlayabiliyor. Yenileme dahil olmak üzere tüm standart form faktörlerine uyacak şekilde tasarlanan bu teknolojiler, buluttan Edge’e tüm IT grubunu her kullanım durumunda soğutabiliyor. Aynı zamanda daha küçük özel form faktörlerinde sıkıştırılarak bugüne kadar mümkün olmayan yerinde Edge bilişim, ağ oluşturma ve depolama sağlayabiliyorlar. Şirketin teknolojileri fan ve hava soğutma altyapısı ihtiyacını ortadan kaldırarak tam sessizlik içinde çalışıyor ve enerji ve su tüketiminde oyunun kurallarını değiştiren düşüşler ile veri merkezlerinin tasarım, inşa ve işletiminde önemli maliyet azaltmaları sağlıyor. Bu son teknoloji ürünler toz sızdırmaz, ısı ve nem geçirmez olduğu için en sert ortamlarda bile kurulabilirler.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1433 Kez Görüntülendi.