logo

Schneider Electric Yılsonu Hedeflerini Şimdiden Aştı!

2014’ün ilk üç aylık dönemine ait Gezegen ve Toplum Barometresi sonuçları, Schneider Electric’in 10 üzerinden 8,04’lük derecesiyle,  yılsonu hedeflerini şimdiden aştığını gösterdi.

 Sürdürülebilirliği iş modeline entegre eden Schneider Electric, New York City’de düzenlenen ‘Global Etik Zirvesi’nde ‘Dünyanın En Sürdürülebilir 100 Global Şirketi’ ve ‘Dünyanın En Etik Şirketleri’ arasına  bir kez daha girmeyi başardı.

 HIVE-by-night Schneider Electric’in 2014’ün ilk üç aylık dönemine ait finans dışı sonuçları gelecek için umut veriyor. Gezegen ve Toplum Barometresi ile her üç ayda bir rapor edilen 14 göstergede Schneider Electric’in hayli olumlu bir performans elde ettiği dikkat çekiyor.

 2014’ün Mart ayı sonunda 8,04/10 puana ulaşan Barometre, Schneider Electric’in gelişmeye devam ettiğini ve yıl sonu hedefine 2014’ün ilk üç aylık döneminde ulaştığını ortaya koydu.

 Schneider Electric Sürdürülebilirlik Kıdemli Başkan Yardımcısı Gilles Vermot Desroches, “Schneider Electric, finans dışı performansıyla, hem Karbon Saydamlık (CDP) hem Dow Jones Sürdürülebilirlik endeksinde bir sektör lideri olarak öne çıkıyor. Sonuçlar, 2013 yılının ardından 2014’ün ilk üç aylık döneminde gücümüzü artırdığımızı gösteriyor. Öyle ki yılsonu hedefimizi bile ilk üç ay içinde gerçekleştirmeyi başardık” dedi.

 Üç yıllık hedefe şimdiden yaklaşıldı

HIVE-test-area

2014 yılının ilk üç aylık döneminde 14 göstergeden 12’si, toplam barometre puanını yükseltti. Ayrıca Schneider Electric’in Energy Action programı sayesinde %9,2 enerji tasarrufu sağlayarak, enerji bazında üç yıllık hedefine yaklaştığı görüldü. Enerji göstergesine ilk erişimde Schneider Electric, enerji erişimi ürünlerinden faydalanan 800.000’den fazla konutla oldukça tatmin edici sonuçlar veriyor. Öncelikle Sahra altı Afrika, Güneydoğu Asya ve Hindistan’da etkinliğin büyümesi ve ardından yeni taşınabilir güneş enerjili LED lambanın başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesi de bu sonuçları etkiliyor. Enerji göstergesine ikinci erişim ise halihazırda üç yıllık hedefin üzerinde gerçekleşerek, Piramitin tabanında bulunan enerji yönetimi eğitimi almış 36.000’den fazla insanla gitgide büyüyor.

Share
1071 Kez Görüntülendi.