logo

Schneider Electric’ten KNX Enerji Ölçümlemesinde “İkili Etki” !

KNX akıllı bina otomasyonuyla yüksek seviye konfora ulaştınız ve binanızın enerji verimliliğini artırdınız. Peki verimlililik seviyenizi ölçerek; bir adım ileri götürüp maksimum seviyeye ulaştırmaya ne dersiniz ?

KNX Energy Meter

KNX Energy Meter’a bağladığınız cihazların enerji tüketimini yönetmek sizin elinizde. Aydınlatma, kahve makinası, yazıcı gibi cihazların enerji tüketimini kısıtlayabilirsiniz. Toplam ve periyodik enerji gibi anlık enerjiyi de ölçebilirsiniz. Böylece, tüketim belirlenen eşik değerini aştığında açma- kapama, dimleme veya çeşitli KNX senaryoları gerçekleştirilebilir. Üstelik tükettiğiniz enerjiyi, InSideControl ile akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden de denetleyebilirsiniz.

KNX-Modbus Metering Gateway

KNX-Modbus Metering Gateway, ileri seviye enerji analizi yapılması ihtiyaç duyulan binalar için idealdir. Bu gateway ile PM5000 serisi gibi enerji ölçüm cihazlarını ya da su ve gaz tüketimini ölçen SIM10M’i KNX sistemine bağlayabilirsiniz. Böylece sadece elektrik tüketiminizi ölçmekle kalmayıp su ve gaz tüketiminizi de izleyebilirsiniz. Üstelik bir gateway’e 10 adet modbus ölçüm cihazının bağlanması kurulum maliyeti açısından da size avantaj sağlayacak. 

 

Dahası da var! Bu iki cihazı bir U.Motion dokunmatik panel sistemine bağlayıp elektrik, su & gaz enerji tüketiminiz hakkındaki bütün bilgileri detaylı bir şekilde görselleştirip yönetebilirsiniz. Ayrıca,

tüketiminiz belirlenen değerin üzerine çıktığında ya da örneğin server odasında altına düştüğünde cep telefonunuzun ve tabletinizin de bağlanabildiği U.Motion sistemine bir alarm gelir. Böylece, hızlıca

önleminizi alabilirsiniz.

Share
1248 Kez Görüntülendi.