logo

Schneider Enerji Üniversitesi Bilgisayar Başında ‘Veri Merkezi Uzmanı’ Yetiştiriyor

Enerji yönetiminde dünya çapında uzman Schneider Electric, Enerji Üniversitesi üzerinden verilecek Veri Merkezi Sertifika Programı ile veri merkezi uzmanlarına, fiziksel veri merkezi çözümleriyle ilgili temel bilgilerini geliştirmeleri için özel bir fırsat sunuyor.

SCH-VeriMerkeziUzmaniSertifikaProgramiEnerji yönetiminde dünya çapında uzman Schneider Electric, Enerji Üniversitesi üzerinden Veri Merkezi Sertifika Programı’nı hayata geçirdi. Bu programla veri merkezi uzmanlarının mevcut ve yeni gelişen sanayi trendleri ve uygulamalarıyla tanışmaları, mesleki bilgi ve güvenilirliklerinin geliştirilmesi hedefleniyor.

Program, güç ve soğutma sistemleri, raflar, kablo bağlantıları, yangın koruma sistemleri, yönetim ve fiziksel güvenlik dâhil olmak üzere fiziksel veri merkezi tasarımı ya da yükseltme işlemleriyle ilişkili tüm konularda katılımcılara temel bilgi sağlıyor.

Schneider Electric, sınava hazırlanan program kullanıcılarına, Gelişim Yolu ile tüm hazırlık çalışmaları ve dersleri için rehberlik ediyor. Kullanıcıları için özel olarak geliştirilen ve 14 ayrı ders bulunan Gelişim Yolu’nda, her dersi tamamlamak bir saatten az sürüyor. 14 saatlik kursu tamamlayan kullanıcı, daha önce sadece fiziksel bir test merkezinde uygulanan sınava artık kendisine ait Enerji Üniversitesi hesabıyla çevrimiçi olarak girebilmeye hak kazanıyor.

Schneider Electric, bu sertifika programı sayesinde, bireyin veri merkezi tasarımı oluşturulması ve işletilmesiyle ilgili temel bilgi düzeyini belirlemek için küresel bir standart yaratmış oluyor.

Enerji Üniversitesi’nin 350 binden fazla kullanıcısı var

Schneider Electric Enerji Üniversitesi Program Yöneticisi Michelle Souza konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Enerji Üniversitesi, veri merkezi, enerji yönetimi ve buna benzer sektörlerde çalışan uzmanların sertifikalar aracılığıyla yetkinliklerini ve iş performanslarını artırmayı hedefliyor. Bugün tüm dünyada 350.000’den fazla kullanıcımız var ve alınan ders sayısı 500.000’in üzerinde bulunuyor. Geliştirdiğimiz programlar dünya genelinde 22’nin üzerinde sektörden onay aldı. Dünya genelinde yetkin veri merkezi uzmanlarına büyük bir talep olduğunu; sektörün büyüme, altyapı ve yönetim açısından karşılaştığı zorlukları göz önünde bulundurursak bu sertifika programının değeri daha iyi anlaşılır.”

Enerji Üniversitesi ilk çevrimiçi eğitimini Ekim 2012’de, Profesyonel Enerji Yöneticisi programıyla başlatmış ve 26 ülkede 60’dan fazla profesyonel bu program sayesinde sertifika sahibi olmuştu.

Share
1757 Kez Görüntülendi.