logo

SchneiderElectric, Kesintisiz Enerji için Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’ne Tam Destek Sunuyor

DCIM100MEDIADJI_0080.JPG

·SchneiderElectric, 2004 yılından bu yana Türkiye’nin güçlü endüstri merkezlerinden Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nin çözüm ortakları arasında yer alıyor.

·Şirketin yenilikçi çözümleri OSB’de yer alan bini aşkın üreticinin kesintisiz, güvenilir ve verimli enerjiye erişimine olanak tanıyor.

Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan SchneiderElectric; 1976 yılından beri hizmet veren Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde enerjinin kesintisiz ve güvenilir kullanılabilmesi için teknoloji ve çözüm ortaklığı sunuyor. 1.179 adet fabrika ve 800 MVA kurulu gücü ile Türkiye’nin önemli üretim ve cazibe merkezlerinden biri olan Kayseri OSB’nin elektrik dağıtım sistemleri SchneiderElectric’in yenilikçi çözümleri ile güvence altına alınıyor.

Kayseri OSB elektrik dağıtım sisteminde 370’den fazla dağıtım merkezi bulunuyor. Tüm dağıtım merkezleri uluslararası tip-test, iç ark ve IEC yönergelerineuygun olarak ve tüm işletme koşullarında güvenli ve kesintisiz bir şekilde çalışıyor.

Enerjinin üretimdeki öneminin farkında olarak kusursuz bir elektrik yönetimi sağlamaya odaklandıklarına değinen Kayseri OSB Elektrik İşletme MüdürüNuh Sarp;“Ekibimizin en önemli görevi, tüm müşterilerimize kesintisiz, kaliteli, sürdürülebilir, yönetilebilir ve izlenebilir enerji sağlamak. Bu nedenle aynı hedef doğrultusunda çalışabilecek güvenilir çözüm ortakları ile iş birliği içerisindeyiz.SchneiderElectricile 2004 yılından beri devam eden başarılı bir çözüm ortaklığımız var.SchneiderElectric, OSB’lerdeki gücü, tecrübesi, teknik bilgisi ve geniş servis ekibi ile yanımızda. Bize mühendislik, sistem tasarımı, kaliteli ürün ve çözüm tedariğinden, periyodik servis bakım anlaşmalarına kadar her konuda tam destek veriyor.SchneiderElectric’inOSB’lerdeki bilgi ve tecrübesine güveniyoruz, iş birliğimizin de bu güvenle güçlenerek devam edeceğine inanıyoruz” dedi.

SchneiderElectricOSB’lerden sorumlu satış yöneticisi Yücel Erkan ise; “Kayseri OSB, ülkemizin üretim, yatırım ve istihdam anlamında en önemli merkezlerinden biri. Yüzlerce üreticinin her gün kesintisiz ve güvenilir enerjiyle çalışabilmesi, bu kadar geniş bir dağıtım sistemini yönetebilmek için SchneiderElectricEcostruxurePower SCADA Operation çözümümüzle destek sunuyoruz. Böylece OSB ekibi, tüm elektrik, su ve güneş sistemini uzaktan izleyebilir, raporlayabilir ve yönetebilir durumda. Buradan elde edilen verimlilik ve kârlılık da OSB’nin hızlı gelişiminde önemli bir rol oynuyor. SchneiderElectric olarak sanayinin yeni teknolojilerle gelişimi ve sürdürülebilirliği için çalışmayı bir misyon olarak ele alıyoruz ve Kayseri OSB ile imza attığımız başarılı ortaklıktan gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Kayseri OSB güneş enerjisine oldukça önem veriyor. Sistemde toplamda 51 MW GES aktif olarak üretimde. 43 adet GES trafo merkezinin izlenmesi ve yönetilmesi yine SCADA kontrol merkezinden yapılıyor. Ayrıca SchneiderElectric ve Kayseri OSB ekipleritüm selektivite hesaplarını tamamlanmış ve koruma rölelerinin koordinasyonu sağlamış bulunuyor.

Etiketler: »
Share
137 Kez Görüntülendi.