logo

Siemens, Dresser–Rand’i 7,6 Milyar Dolara Satın Alıyor

Siemens, petrol ve gaz endüstrisi portföyünü güçlendirmek üzere  dünya çapında enerji altyapısı çözümlerinde lider tedarikçilerden Dresser-Rand’i 7,6 milyar dolara satın alacak.

oil&gas (Medium)Siemens, belirlediği 2020 vizyonu çerçevesinde ana yapısını güçlendirecek yeni bir hamleye imza atıyor. Şirket, New York Borsası’nda işlem gören enerji altyapı tedarikçisi Dresser-Rand’i toplam 7,6 milyar dolara satın alıyor. Dresser-Rand Yönetim Kurulu’nda oybirliğiyle kabul edilen bu teklif sonucunda Siemens, ürün portföyünü önemli ölçüde geliştirecek. 2015’in yaz aylarında tamamlaması beklenen satın alma sonucunda Siemens, 2019’a kadar yıllık 150 milyon avronun üzerinde bir gelir elde etmeyi hedefliyor.

Dresser-Rand,  geniş portföyündeki kompresörler, buhar türbinleri,  gaz türbin ve motorları ile  petrol ve gaz enerji ve  ilgili endüstrilerde enerji altyapıları  marketlerinde  dünya çapında lider bir tedarikçi olarak konumlanıyor. Bu satın alma, Siemens’in özellikle küresel petrol ve gaz endüstrisi ile  enerji üretimi için mevcut hizmetlerini tamamlayıcı bir nitelik taşıyor.

Siemens AG Başkanı ve CEO’su Joe Kaeser satın almayla ilgili şunları ifade etti: “Dünyanın önde gelen enerji altyapı markası Dresser-Rand’in portföyü, Siemens’e çok uygun. Birleşme sonucu oluşacak faaliyetler, küresel ölçekte artan petrol ve doğal gaz pazarı için dünya çapında bir tedarikçi ortaya çıkaracak. Böylece Dreser-Rand , Siemens  bünyesinde bir petrol ve gaz şirketi olacak, bu da 2020 vizyonumuzla uyuşmaktadır.”

siemens_logo (2) (Medium)Dresser-Rand’in ürün portföyü Siemens’in kompresör ve türbin çözümlerini tamamlayıcı bir nitelik taşıyor. Uygulamalar yüksek basınçlı alan enjeksiyonu ve petrol üretimi, gaz sıvılaşması, gaz iletimi ve rafineri proseslerini kapsıyor. Bununla birlikte, Dresser-Rand,  kompresör, enerji üretimi ve mikro LNG çözümleri  için ileri teknoloji olan   pistonlu motor  tahrik ekipmanlarda sunuyor. Bu da rafineri, gaz iletimi   ve  endüstriyel uygulamalarda,  Siemens’in  turbo kompresörler ve büyük ölçekli buhar türbinlerinde, sunduğu güçlü çözümleri tamamlıyor.

Share
908 Kez Görüntülendi.