logo

Sigma Elektrik Ürünleriyle Sudan/ Hartum’da büyük ilgi gördü

Sigma Elektrik, yurtdışı satış ekibi ve yerel temsilcisi ile birlikte 23-31 Ocak 2019 tarihlerinde Sudan’ın Hartum şehrinde düzenlenen Genel Ticaret fuarına katıldı.

Sigma Elektrik İhracat Direktörü Genco Uysal, fuar hakkında görüşlerini dile getirdi: “Khartoum International 2019 fuarı Sigma Elektrik için karşılıklı işbirliğinin yeni alanlarını keşfetmek ve Sudanlı meslektaşlarımız ile tanışma fırsatı sağlamıştır. Sudan fuarı bizim için Afrika’nın büyük pazarında yer almak adına önemli bir etkinlik.  Fuar süresince Sudan’dan ve çevre ülkelerden gelen yüzlerce ziyaretçi ile tanışma ve görüşme imkanı bulduk. Yerel piyasadaki güçlü firmalar ile uzun vadeli iş birlikleri yapma konusunda önemli kararlara imza attık.

Genco Uysal, fuar hakkındaki düşüncelerini şöyle sürdürdü; Görüştüğümüz kişilerin firmamıza ve ürünlerimize karşı göstermiş oldukları yoğun ilgi ve beğeni, satış ekibimiz için büyük bir moral ve motivasyon kaynağı oldu. Bir kez daha; yabancı bir fuarda ülkemizi ve firmamızı başarı ile temsil etmenin gurur ve mutluluğunu yaşadık.

Sudan’ın ekonomisi  hızla büyüyor. Sudan, doğal kaynakları bakımından zengin olup Afrika kıtasındaki ikinci yatırım cazibe merkezi olarak sınıflandırılıyor. Sudanın, 25’ten fazla ülkeyle çeşitli ticaret ve ikili yatırım anlaşmaları var. Ayrıca Çin, Malezya ve Hindistan Sudan’da petrol sektöründe büyük yatırımlara sahip olup Mısır, İngiltere, Malezya, Güney Afrika, Türkiye ve Suriye ile Sudanın ikili vergi anlaşmaları bulunuyor.”  şeklinde açıklamalarda bulundu.

Hartum Uluslararası Ticaret Fuarı, Ocak 2019’un son haftasında gerçekleştirilmekte. Genellikle katılımcılar Asya, Arap Yarımadası, Afrika, Avrupa ve Latin Amerika ülkeleri gibi dünyanın dört bir yanından geliyor. Bu etkinlik, Endüstriyel,  Bilgi teknoloji, Enerji ve Madenler, Yapı Malzemeleri, ev eşyaları olarak ve Tüketici malları gibi geniş bir serginin yer aldığı genel bir fuardır. Fuar Üreticiler, Tedarikçiler, Perakendeciler, Pazarlama ve doğrudan satış şirketlerinin birbiri ile buluşması için büyük bir fırsat sunuyor.

Etiketler: »
Share
59 Kez Görüntülendi.