logo

Tekno Ray Solar, İlk Çatı Üzeri Güneş Enerji Santralini Açıyor.

Tekno Ray Solar, İlk Çatı Üzeri Güneş Enerji Santralini Kahramanmaraş’ta Açıyor.

Toplamda 23 MEGAVATLIK Sözleşmeye İmza Atarak Solar Enerji Sektörünün En Büyük Firması Haline Gelen Tekno Ray Solar, İlk Çatı Üzeri Güneş Enerji Santralini Kahramanmaraş’ta Açıyor.

 teknoray2Solar Enerji Sektörünün en önemli oyuncusu olan Tekno Ray Solar, Kahramanmaraş – Karacasu’daki 500 kWp kapasiteli ilk çatı üzeri güneş enerji santralini devreye aldı. Solar enerji sektöründe bir rekor kırarak toplamda 23 MEGAVATLIK sözleşmeye imza atan Tekno Ray Solar, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yeni santrallerin kurulumuna da başlamış bulunuyor.

Kahramanmaraş – Karacasu’da bulunan ve bölgenin en önemli tekstil fabrikalarından biri olan Kırteks Tekstil, toplamda 4000 m2’lik alana kurulan ve 500 kWp kapasiteli çatı üzeri güneş enerji santrali ile elektriğinin tamamını güneş enerjisi sistemi üzerinden sağlıyor. Proje ilk izinlerinin alınmasından satın alma, teşvik ve gümrükleme işlemlerine,  çatı üzeri statik hesaplamalarından elektrik sayacının çalıştırılmasına kadar projenin her sürecini üstlenen Tekno Ray Solar,  anahtar teslimi santraller kurmak konusundaki iddiasını Kırteks Projesi ile kanıtlamış bulunuyor.

teknoray

Toplamda 200 Megavatın üzerinde proje tecrübesi ile Avrupa’nın en güvenilir firmalarından biri olan Enerray  S.p.A ve 25 yılı aşkın süredir bir çok sektörde lider olan Tekno Şirketler Grubu ortaklığıyla faaliyetlerine başlayan Tekno Ray Solar,  anahtar teslimi tüm zemine monte ve çatı sistemleri projelerinde 25 yıl garanti sözünün altına da imza atıyor.

Hali hazırda devam etmekte olan ve peyderpey işletmeye alınacak zemine monte ve çatı sistemlerine ait güneş enerjisi santralleriyle sektördeki bir çok ilki müşterisine sunmayı planlayan Tekno Ray Solar, gerek yatırımcılara gerekse işletme sahiplerine büyük avantajlar sağlamayı hedefliyor. En kaliteli santraller, en iyi ürünler ve en verimli tasarım stratejisiyle yola çıkan Tekno Ray Solar,  Türkiye’nin her noktasında hizmet verebilen deneyimli kadrosu ile satış sonrası hizmet desteğini de sağlıyor. 

Share
2178 Kez Görüntülendi.