logo

Tekno Ray Solar, zemine monte güneş enerji santralini devreye aldı.

Fotovoltaik Enerji Sektörünün en önemli oyuncusu olan Tekno Ray Solar, Türkiye’nin “MW boyutunda zemine monte; ilk onaylanmış” güneş enerji santralini devreye aldı. 

tekno (Medium)Fotovoltaik Güneş Enerjisi Sektörünün en önemli oyuncusu olan Tekno Ray Solar,  Adıyaman – Gölbaşında bulunan  1000 kWp   kapasiteli Türkiye’nin MW boyutunda, zemine monte ilk onaylanmış güneş enerji santralini devreye aldı. Bölgenin önemli firması AKM-Kent devreye alınan bu güneş enerjisi santrali ile yılda 1.562,300 kWh elektrik üretecek. Solar enerji sektöründe bir ilki gerçekleştiren Tekno Ray Solar, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yeni santrallerin kurulumuna da devam ediyor. Adıyaman, Gölbaşında bulunan AKM – Kent Güneş Enerji Santrali, toplamda 19.000 m2’lik alana kurulan ve 1 MWp kapasiteli Türkiye’nin ilk onaylı en büyük projesi olma özelliğini taşıyor.

AKM – Kent Güneş Enerji Santrali ürettiği elektriğin tamamının, elektrik şebekesine satışını gerçekleştiriyor. Tekno Ray Solar projenin ilk izinlerinin alınmasından satın alma, teşvik ve gümrükleme işlemlerine,  zemin üzeri statik hesaplamalarından elektrik sayacının çalıştırılmasına kadar projenin her sürecini üstlenerek Türkiye’nin ve bölgenin ilk onaylı MW boyutunda güneş enerjisi santralini kurarak, bir ilke imza attı.

Yenilenebilir ve sınırsız enerji kaynağı güneş enerjisinin, teknolojik alt yapı ve Tekno Ray Solar’ın uzman tasarım ekibiyle birleştiği bu proje ile, yıllık 2.000’in üzerinde ağacın kurtarılması ve yıllık ortalama 8270 ton CO2 salınımının engellenmesi hedefleniyor.

Türkiye’de bugüne kadar tamamlamış olduğu 5 MW toplam projesi, hali hazırda devam etmekte olan 4,5 MW Projesi ve sözleşmeleri imzalanmış 2015 yılı içinde peyderpey işletmeye alınacak toplam 24 MW’lık zemine monte ve çatı sistemlerine ait güneş enerjisi santralleriyle sektördeki bir çok ilki müşterilerine sunan Tekno Ray Solar, gerek yatırımcılara gerekse işletme sahiplerine büyük avantajlar sağlıyor. En kaliteli santraller, en iyi ürünler ve en verimli tasarım stratejisiyle yola çıkan Tekno Ray Solar,  Türkiye’nin her noktasında deneyimli kadrosu ile hizmet veriyor. 30.000 m2’ye varan depo alanları ve Anlık Uzaktan İzleme, Raporlama hizmetleri ile satış sonrası hizmet desteğinde de Türkiye’de sektöre liderlik ediyor.

Toplamda 1.2 GigaWatt’ın üzerinde enerji santrali portföyü ile Avrupa’nın en güvenilir firmalarından biri olan Enerray  S.p.A. ve 25 yılı aşkın süredir bir çok sektörde lider olan Tekno Şirketler Grubu ortaklığıyla faaliyetlerine başlayan Tekno Ray Solar,  anahtar teslimi tüm zemine monte ve çatı sistemleri projelerinde  25 yıl garanti sözünün altına da imza atıyor.

Share
1124 Kez Görüntülendi.