logo

TESAN, Verbatim’in Türkiye Distrübütörü Oldu

TESAN İletişim, Mistsubishi Chemical’ın Led Markası Verbatim’in Türkiye Distrübütörü Oldu

Türkiye bilişim sektöründe 32’uncu yılını kutlayan Tesan İletişim, iş ortakları ağını genişleterek büyümeye devam ediyor. Tesan İletişim, son olarak Japonya’nın dünya devi kimya şirketi Mistsubishi Chemical’ın Led aydınlatma markası Verbatim’in Türkiye genel distrubütörü oldu.

Tesan_Iletisim_Telekom&IT_GM_Yrd_ORAL_AKSU_Türkiye bilişim sektörünün köklü ve yenilikçi firmalarından Tesan İletişim, Japon kimya devi Mitsubishi Chemical ile işbirliğine gitti. Aydınlatma sektöründe önemli bir etki yaratması beklenen bu işbirliğinin sonucunda Tesan İletişim, aydınlatma sektörüne verdiği önemi ve yeni sektörlere yatırım yaparak büyüme yönündeki kararlı politikasını bir kez daha gösterdi.

Tesan İletişim, Japonya’nın dünya devi kimya şirketi Mistsubishi Chemical’ın Led aydınlatma markası Verbatim’in Türkiye genel distrubütörü oldu. Mitsubishi, 50 yılı aşkın süredir aydınlatma ürünlerinde deneyime sahip bir firma. Firma aynı zamanda dünyanın en büyük ölçekli kimyasal ve Led malzemelerinin üreticisi konumunda. Verbatim markası ise teknoloji konusunda 45 yıllık deneyimi, küresel güvenilir, güçlü satış, pazarlama ve dağıtım organizasyonuyla dikkat çekiyor.

Tesan İletişim, Mitsubishi Chemical ile işbirliği sonrası, aydınlatma sektörünün ihtiyaçlarını karşılayacak retrofit, armatür ve led komponent ürünlerini pazara sundu.

“Aydınlatma sektörüne yatırım yapma konusunda kararlı ve istekliyiz”

Mitsubishi Chemical-Verbatim ile yapılan iş ortaklığından büyük heyecan duyduklarını söyleyen Tesan İletişim, Telekom ve IT’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Oral AKSU,  yeni sektörler ve yeni iş ortaklarıyla beraber büyümeye önem verdiklerini, geçmişten gelen güvenilir ticari kültürlerini geleceğe de taşımak için yatırımlarını artırarak sürdürdüklerini kaydetti.  

Aksu, şöyle konuştu: “Bu  bağlamda insan kaynakları, re-organizasyon ve finansal çözümler konusunda çalışmalara  devam ediyoruz. Özellikle Türkiye’de pazar büyüklüğü 1 milyar Euro civarında olan aydınlatma sektörüne yatırım yapma konusunda kararlı ve istekliyiz. 30 yılı aşkın süredir teknoloji sektöründe elde ettiğimiz deneyim ve bilgi birikimimizi aydınlatma sektöründeki iş ortaklarımızla paylaşarak geliştirmeye devam edeceğiz.”

“Mitsubishi’nin Tesan’ı seçiminde dağıtım kanalı gücü ve hizmet kalitesi etkili oldu”

Aksu, Verbatim’in distribütörü olarak Tesan İletişim’ı seçmesinde Tesan’ın güçlü bayi altyapısının ve müşteri odaklı hizmet kalitesinin önemli bir etken olduğunu sözlerine ekledi.

Tesan İletişim, Verbatim led retrofit grubunda; klasik A, mum ampul, par 16-20-30-38,mr-16,mr-11,ar-111, armatürler, florasanlar başta olmak üzere kısa süre içerisinde tüm ürün gamını pazara sunacak.

Share
1751 Kez Görüntülendi.