logo

Tet Seminerlerine 5 Üniversitede 802 Öğrenci Katıldı

İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Proje Baharı ve Girişimcilik Konuşuldu

tetar (3) (Medium)Elektrik-Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği (TET), Türkiye çapındaki üniversite gençlerini 2015 TET AR-GE Proje Pazarı Seminerleri kapsamında sektörün başarılı girişimcileri ile bir araya getirdi. Kasım ayından bu yana devam eden TET – Üniversite Buluşmaları Okan Üniversitesi, Fırat Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi ve İstanbul Şehir Üniversitelerinin ardından son olarak İstanbul Aydın Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerden toplam 802 öğrenci ve 50’ye yakın akademisyen düzenlenen seminerlere katıldı.

TET – Üniversite buluşmalarının son durağı olan İstanbul Aydın Üniversitesi’nde düzenlenen seminerde Türkiye’nin Ar-Ge ve teknolojideki önemli güçlerinden biri olan Vestek A.Ş.’nin Genel Müdürü Metin Salt, üniversite öğrencilerine, “Girişimcilik” üzerine kendi gözlemlerini ve sektördeki deneyimlerini aktardı. TET Ar-Ge Proje Pazarı Danışmanı Melih Bulu Proje Baharı etkinliğiyle ilgili katılımcıları bilgilendirdi ve öğrencilere proje yazımı konusunda detaylı bilgiler verdi.

tetar (1) (Medium)Seminerin diğer konuşmacıları TET Yönetim Kurulu Üyeleri Hüsamettin Kavi ve Melih Reçber ise Proje Baharının proje sahiplerine önemli bir fırsat sunduğunu belirterek öğrencilere bu tarz etkinlikleri değerlendirmeleri yönünde tavsiyelerde bulundu. İstanbul Aydın Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Osman Nuri Uçan, İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli’nin de katıldığı etkinliğe öğrenciler ve akademisyenler yoğun ilgi gösterdi.

Proje Baharı etkinliği ile yeni fikirlerin ekonomiye kazandırılması ve sektördeki katma değerli ihracatın artırılmasını hedefleyen TET, Türkiye genelinde düzenlediği seminerlerle gençlere yeni fikirler geliştirme gücünün hayatlarını nasıl şekillendirebileceği konusunda ipuçlarını verdi. Seminerler, aynı zamanda öğrencilere profesyonel iş hayatlarında da rehberlik etme amacını taşıyor.

Üniversite Buluşmalarının yanı sıra Ege Üniversitesi tarafından düzenlenen  “AreGE 3 Üniversite Patentleri Yarışıyor” ve İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen “Bilişim Teknolojileri Zirvesi” etkinliklerinde Proje Baharını anlatan TET ekibi, Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Özyeğin ve Üsküdar Üniversitelerini de ziyaret ederek etkinliğin akademik çevrelerde daha fazla duyurulmasını sağladı.

Share
1015 Kez Görüntülendi.