logo

Torun Center & Maslak 1453 Klas Kablo Dedi…

Ali Sami Yen’de buluşan üç büyük Kablo’da Klas dedi…

TORUN CENTER Projesi’nde KLAS KABLO Tercih Edildi.
Toplam yatırım tutarı arsa maliyeti dâhil yaklaşık 1 milyar TL olan ve İstanbul’un en merkezi lokasyonu olan Ali Sami Yen arsası üzerinde hayata geçirilen ‘Torun Center’, Türkiye’nin en önemli mimarlarından Aga Khan Ödüllü Mimar Emre Arolat tarafından konut, ofis ve ticari alanların yer alacağı meydanı ile bir karma kullanım projesi olarak tasarlandı. Konumu itibariyle merkezi iş aksı üzerinde bulunan proje metro, metrobüs ve toplu taşıma araçlarına yürüme mesafesinde, çevreyolu ve köprü bağlantı noktalarının tam merkezinde yer almaktadır.

2014-05-26 18-57-16 Ekran görüntüsüProjede yer alan, modern hayatın tüm taleplerine cevap verebilecek özelliklerle donatılmış 1+1’den 4+1’e kadar tüm rezidansların büyüklükleri 100 ile 425 m2 arasında değişmektedir. 42’şer katlı iki rezidans ve 36 katlı bir ofis bloğu olmak üzere 3 bloktan oluşan proje bir katı belediyeye ait olmak üzere üç otopark katı ile hizmet verecektir.

Araziye farklı konumlarla yerleştirilen bloklar, bitkilerin güneşe doğru yönlenmesi anlamına da gelen “tropizm” yorumundan esinlenerek tasarlanmıştır. Bu tasarım sayesinde üç bloğun tüm cepheleri, başta İstanbul Boğazı olmak üzere Marmara Denizi’ne kadar uzanan kentin farklı panoramik manzaralarını katlarına taşıyacaktır.

Eski Ali Sami Yen Stadyumu arazisinde yer alan proje sayesinde İstanbul, modern bir kent meydanına da kavuşacaktır. Teslimlerin 2015 yılının 3. çeyreğinde yapılması planlanan Torun Center, konutların yanı sıra ofis ve ticari alanların yer alacağı meydanı ile üstün sosyal ve teknolojik donatılara sahip bir şekilde tasarlanıyor. 10 bin metrekarelik Kent meydanı bulunan proje, bu özelliği ile de öne çıkıyor. Mecidiyeköy’ün çehresini değiştirecek proje, önünde yer alan 10 bin metrekarelik ‘kent meydanı’ ile İstanbul’da bu büyüklükte bir meydana sahip ilk ve tek proje olma özelliğini taşımaktadır. Meydanın haricinde sosyal alanları, restoran ve kafeleri ile zengin peyzaj olanakların sunulduğu proje, İstanbullulara nefes alınacak mekan yaratacak. Zemin altı alanlar bahçe ve teraslı ofis katları olarak projelendirilmektedir. Diğer yandan projenin batı kısmı, şehir ile entegrasyonunu artıracak şekilde planlanmaktadır.

Zemin altındaki servis alanları ile birlikte yaklaşık 241 bin metrekare kapalı alana sahip, kentin en yeni ve en büyük karma işlevli projesinin tüm zayıf akım kablolarında KLAS KABLO markası tercih edildi.

Ağaoğlu MASLAK 1453 İstanbul Projesi’nde KLAS KABLO Tercih Edildi..

Büyük şehirde hayat dinamiktir, hareketlidir. Eğlencelidir. Bunun için çekicidir. Kültür zenginliği, yiyecek içecek çeşitliliği, alışveriş seçenekleri, gece hayatı, moda, sanat hep hızlı bir devinim içindedir.

İstanbul, bütün bu özelliklerin fazlasını kendinde toplayan, dünyanın en önemli metropollerinden biridir. Hem sakinleri, hem de ziyaretçileri için özeldir. Çok caziptir. Buna karşın çok geniş bir alana yayılmış olması, trafik, kalabalık, ulaşım sorunları bu cazibeyi zor ulaşılır ya da ulaşılmaz kılmaktadır.

Bir zamanlar tiyatro ve sinemalar, kültür ve alışveriş merkezleri, lokanta ve eğlence yerlerini barındıran Pera, “ana cadde” özelliğiyle, şehrin özgün kalitesini yaşatıyordu. Çevre pasajlar ve ara sokaklar da yiyecek içecek, kültür ve eğlence uzantıları olarak bu canlılığı taşıyordu.

d37e2bb835b743b7a19f5a89ba0ba20dGöçlerle kalabalıklaşan şehrin merkezindeki beklentiler değiştikçe, bu kaliteli yaşam da ana caddeden uzaklaştı. Anadolu yakasında Bağdat Caddesi öne çıksa da ulaşım yüzünden tam bir alternatif olamadı.

Gelişen alışveriş merkezleri ve çevreye kapalı yeni yerleşimler şehrin zenginliğini böldü. İstanbul’a gelenler özlemini çektikleri büyükşehir yaşantısı yerine merkezden kopuk bir hayatla karşılaşıyor, devinimi uzaktan seyretmek zorunda kalıyorlar.

Ağaoğlu Maslak 1453 İstanbul işte tam da bu eksiği giderecek, bu özleme cevap verecek projedir. Şehir merkezi, ana cadde olgusunu bir çekim merkezi olarak hayata geçirecek, kültür, sanat, yeme içme, eğlence ve gece hayatını en başta kendi sakinleriyle hareketlendirecek bir yapıdır. Bu devinimin yanında çok önemli bir de konum avantajı da vardır.

Kuzeyden Fatih Ormanı’na komşudur. İlginç ve eşine az raslanır bir şekilde, hem büyük şehir özelliklerini, hem de sürdürülebilir kaynakları ve çevreye duyarlı yeşil bina sistemlerini bünyesinde barındıran ender bir yapıdır.

Ağaoğlu Şirketler Grubu tarafından hayata geçirilen ve sadece 2012 yılının Kasım ayında 1459 bağımsız bölüm satışıyla rekorları alt üst eden Maslak 1453 projesi 4 bin 789 konuttan meydana geliyor.

55 metrekare ile 378 metrekare arasında değişen dairelerin yer aldığı projede konutlar 1+0 ile 4+1 loft dubleks arası tasarlandı. 325 bin metrekarelik arsa üzerinde hayat bulan maslak 1453 projesi Fatih Ormanları ve Park Orman’a komşu bir bölgede yükseliyor. Toplamda 5 bin 341 bağımsız bölümün yer aldığı proje; 1453 metre uzunluğa sahip alışveriş caddesi ile de dikkat çekiyor.

314 bin metrekarelik alanda inşası devam eden İstanbul’un en gözde ve prestijli projelerinden birisi olan Maslak 1453 zayıf akım kablolarında KLAS KABLO’yu tercih etti.

İki dev proje kapsamında kullanılan KLAS KABLO markalı Halojensiz alev iletmeyen (HFFR) Koaksiyel, data, yangın alarm, sinyal & kumanda, kontrol kabloları  ile  telefon kabloları; merkezi şirket binaları, hastaneler, alışveriş merkezleri, oteller, tatil köyleri, sinemalar, yeraltı metro, elektrik santralleri, yangınla ilgili merkezler gibi insanların yoğun olarak toplandığı yerlerde yangın esnasında insan hayatının, değerli malzemelerin ve önemli belgelerin korunması için geliştirilmiştir. Yangın esnasında bu binalardaki yangın alarm sistemleri, havalandırma sistemleri, asansörler, ikaz ve yönlendirme ışıkları, kapılar en azından bir süre çalışır olmalıdır. Bundan dolayı bu sistemlerin besleme ve kontrol kabloları halojensiz (HFFR), emniyet kabloları olmalıdır.

 KLAS KABLO markalı Halojensiz (HFFR) emniyet kablolarının özellikleri

Flor, klor, brom ve iyot gibi halojen elementleri içermezler.

HFFR malzemeler yandığında zehirli gaz ortaya çıkmaz, sadece su ve karbondioksit oluşur.

Alev iletmezler. Polietilen (PE) ve polipropilen (PP) halojensiz ancak kolay yanabilen malzemelerdir.

Kendi kendine sönebilir. Alüminyum veya magnezyum hidroksit ihtiva eden özel bileşikler kullanılarak bu özellik sağlanır.

Yangın esnasında duman yoğunluğu çok azdır. Bu nedenle bilhassa insan hayatının tehlikede olabileceği yerlerde kullanılır.

Elektrik iletimini önemli bir süre devam ettirir (800 ± 50 °C de 180 dakika).

İlave olarak cam elyaf, mika ve benzeri bant ve malzemeler kullanılarak kablonun fonksiyonu FE 180/E90/PH 180 seviyesine kadar yükseltilebilir.

KLAS KABLO markalı Yangına Dayanıklı Halogen Free kablolar yıllardır Türkiye ve Dünya pazarında, bir çok önemli projede güvenle kullanılmaktadır. Klas kablo markalı yangına dayanıklı kablo grubundaki ürünler  Alman VDE, Rusya Yangın (GOST) ve Türk TSE tarafından ürün sertifikalarına sahiptir.

Share
2444 Kez Görüntülendi.