logo

Türkmenistan “ENERGETIKA” Fuarı Kapılarını Açmak İçin Gün Sayıyor…

BANNER 800x600 (Medium)Geçtiğimiz yıl 11 ülkeden 127 katılımcı firmanın yer aldığı ve 4 bin 212 profesyonel ziyaretçiyi ağırlayan Türkmenistan  “Turkmenenergetika” Fuarı, 7.’inci kez kapılarını açmak için gün sayıyor.

11 -13 Eylül 2014 tarihleri arasında düzenlenecek “7.’nci Uluslararası Enerji, Elektrik Endüstisi Fuarı ve Konferansı ,Enerji ve elektrik yatırımları için Türkmenistan’ da alanında düzenlenen en önemli fuar olma özelliği taşımaktadır.

Net Organizasyon Fuarlar direktörü Evren Sofuoğlu, fuarla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Turkmenenergetika” Fuarı Türkmenistan’ın alanında en kapsamlı tedarik fuarıdır. “Turkmenenergetika” Fuarının ana amacı ülke’de hayata geçen Yollar, Oteller, Hastaneler, Enerji Tesisleri ve Toplu Konut gibi Üst/Alt yapı yatırımlarının elektrik ve enerji ihtiyaçlarının karşılanması için Türkmenistan Enerji Bakanlığı tarafından desteklenmekte olup ülkenin önemli karar vericilerinin katılım sağladıkları bir platform olmaktadır. ” dedi.

2017 Asya Olimpiyatları Türkmenistan’da …

Ülkemizden birçok firmanın katılım sağladığı fuarın tanıtımlarının sürdüğünü ve katılım için son gün 15 Ağustos 2014’tür. Fuarda Türkmenistan alım heyetlerinin bizzat katılımcı olduğu bu fuar Türk firmaları için tarihi birer fırsat olarak değerlendirilmelidir.

2017 Asya Olimpiyat oyunları Türkmenistan’da yapılacak olup hali hazırda 32 milyar dolarlık proje yatırımları devam etmektedir. Türkmenistan ekonomik olarak hızlı büyüyen ülkeler arasında olup, aynı zamanda en büyük enerji ihracatçısı konumundadır. Bütün bu özellikler Türkmenistan’da milyarlarca dolarlık Enerji ve Üst/Alt yapı yatırımları anlamına gelmektedir.

Share
2952 Kez Görüntülendi.