logo

Türkmenistan Vip Otel Projesinde Klas Kablo Tercih Edildi

türkmenistan vip hotel30 yıldır kablo sektöründe faaliyet gösteren, her zaman yeniliklere imza atmış Klas Kablo, Türkmenistan Vip Otel Projesinin kablolarının tedarikçisi oldu…

2017 Asya Salon ve Uzakdoğu Sporları (AIMAG 2017) oyunlarına ev sahipliği yapacak olan kompleks, değişik spor organizasyonlarına uygun çok yönlü yapı ve tesislerden oluşacak. Üç etapta tamamlanacak olan Olimpiyat Kompleksi projesinde çeşitli spor dalları için modern tesislerin, otellerin, sporcular için konaklama tesisi ve restoranların, ticaret merkezi ve dinlenme tesisleri gibi sosyal amaçlar için kullanılacak.

Beş bin kişilik su sporları merkezi, 4 bin kişilik kapalı tenis kompleksi, 5 bin kapalı atletizm salonu, 6 bin kişilik kapalı bisiklet arenası, takım sporları için öngörülmüş 15 bin kişilik arena, bireysel sporlar için öngörülmüş 5 bin kişilik arena, açık spor alanları, 450 yatak kapasiteli VIP Otel, 800 yatak kapasiteli otel ve basın merkezi, sporcu rezidansları, kültür merkezleri, iş merkezi binası ve açık ve kapalı otoparklar inşa edilecek

3 aşamadan oluşan projenin maliyetinin 5 milyar doları bulması bekleniyor. Türkmenistan, 2017 yılında Asya Salon ve Uzakdoğu Sporları Oyunları’na ev sahipliği yapacak. Sözkonusu Olimpiyat Kompleksi projesi bu oyunlar için inşa ediliyor. Türk imzasını taşıyacak dev projedeki 7 yıldızlı VİP OTEL kapsamındaki, zayıf akım kablolarında KLAS KABLO tercih edildi.

KLAS KABLO markalı Yangına Dayanıklı Halogen Free kablolar 1984 yılından beri Türkiye ve Dünya pazarında, bir çok önemli projede güvenle kullanılmaktadır. Klas kablo markalı yangına dayanıklı kablo grubundaki ürünler  Alman VDE, Rus Yangın ve TSE tarafından ürün sertifikalarına sahiptir.

Proje kapsamında kullanılan KLAS KABLO markalı Halojensiz alev iletmeyen (HFFR) Koaksiyel, data, yangın alarm, sinyal & kumanda, kontrol kabloları ile telefon kabloları; merkezi şirket binaları, hastaneler, alışveriş merkezleri, oteller, tatil köyleri, sinemalar, yeraltı metro, elektrik santralleri, yangınla ilgili merkezler gibi insanların toplandığı yerlerde yangın esnasında insan hayatının, değerli malzemelerin ve önemli belgelerin korunması için geliştirildi. Yangın esnasında bu binalardaki yangın alarm sistemleri, havalandırma sistemleri, asansörler, ikaz ve yönlendirme ışıkları, kapılar besleme ve kontrol kabloları halojensiz (HFFR), emniyet kabloları olmalıdır.

KLAS KABLO markalı Halojensiz (HFFR) emniyet kablolarının özellikleri

Flor, klor, brom ve iyot gibi halojen elementleri içermezler.

HFFR malzemeler yandığında zehirli gaz ortaya çıkmaz, sadece su ve karbondioksit oluşur.

Alev iletmezler. Polietilen (PE) ve polipropilen (PP) halojensiz ancak kolay yanabilen malzemelerdir.

Kendi kendine sönebilir. Alüminyum veya magnezyum hidroksit ihtiva eden özel bileşikler kullanılarak bu özellik sağlanır.

Yangın esnasında duman yoğunluğu çok azdır. Bu nedenle bilhassa insan hayatının tehlikede olabileceği yerlerde kullanılır.

Elektrik iletimini önemli bir süre devam ettirir (800 ± 50 °C de 180 dakika).

İlave olarak cam elyaf, mika ve benzeri bant ve malzemeler kullanılarak kablonun fonksiyonu FE 180/E90/PH 180 seviyesine kadar yükseltilebilir.

 

Share
3524 Kez Görüntülendi.