logo

UNİQ İSTANBUL MASLAK Projesinde KLAS KABLO Tercih Edildi

uniq istanbul (Small)UNIQ İstanbul; İstanbul Central Business District ortasında bulunan bir iş, ticaret ve kongre merkezi projesi. Turkmall tarafından hayata geçirilen UNIQ İstanbul projesini diğer büro ve kongre parklarından ayıran en önemli özellik eşsiz Belgrad Ormanı çevre ve tarihi Osmanlı pavillions ile farklı çevre düzenlemesi olması.

Proje büyük ölçüde İstanbul’un kayıp kültürel tesis ihtiyaçlarına katkıda bulunmayı hedefliyor.  UNIQ İstanbul büyük bir kongre ve konser salonu, sanat galerileri, müzik aleti mağaza, müze mağazaları, sergi salonu ve bir kütüphane sunuyor.

Öte yandan, Kültür ve Sanat ağırlıklı AVM projesi olan UNIQ İstanbul’ da; iş park ofisleri, finedining restoran ve kafeler bulunuyor. UNIQ İstanbul’da özel toplantı ve ziyafet salonları da yer alıyor. Proje; Osmanlı Konakları gibi kültürel değerlerden esinlenerek ve yenileyerek yükseliyor.

Açılış tarihi Mart 2014 olarak belirlendi. Ayazağa’da yer alan proje; Ayazağa Kültür ve Kongre Merkezi’nin yarım kalan inşaatının yerinde yapılıyor. Uniq İstanbul’da, 3 bin kişilik etkinlik salonunun yanı sıra bin 200 kişilik de senfoni salonu planlanıyor.

Kültür ve Sanat ağırlıklı AVM projesi olan UNIQ İstanbul projesinin Tüm zayıf akım kablolama sisteminde KLAS KABLO markası tercih edilmiştir..

Proje kapsamında kullanılan KLAS KABLO markalı Halojensiz alev iletmeyen (HFFR) Koaksiyel, data, yangın alarm, sinyal & kumanda, kontrol kabloları  ile  telefon kabloları; merkezi şirket binaları, hastaneler, alışveriş merkezleri, oteller, sinemalar, yeraltı metro, elektrik santralleri, yangınla ilgili merkezler gibi insanların toplandığı yerlerde yangın esnasında insan hayatının, değerli malzemelerin ve önemli belgelerin korunması için geliştirilmiştir. Yangın esnasında bu binalardaki yangın alarm sistemleri, havalandırma sistemleri, asansörler, ikaz ve yönlendirme ışıkları, kapılar en azından bir süre çalışır olmalıdır. Bundan dolayı bu sistemlerin besleme ve kontrol kabloları halojensiz (HFFR), emniyet kabloları olmalıdır.

KLAS KABLO markalı Halojensiz (HFFR) emniyet kablolarının özellikleri

Flor, klor, brom ve iyot gibi halojen elementleri içermezler.

HFFR malzemeler yandığında zehirli gaz ortaya çıkmaz, sadece su ve karbondioksit oluşur.

Alev iletmezler. Polietilen (PE) ve polipropilen (PP) halojensiz ancak kolay yanabilen malzemelerdir.

Kendi kendine sönebilir. Alüminyum veya magnezyum hidroksit ihtiva eden özel bileşikler kullanılarak bu özellik sağlanır.

Yangın esnasında duman yoğunluğu çok azdır. Bu nedenle bilhassa insan hayatının tehlikede olabileceği yerlerde kullanılır.

Elektrik iletimini önemli bir süre devam ettirir (800 ± 50 °C de 180 dakika).

İlave olarak cam elyaf, mika ve benzeri bant ve malzemeler kullanılarak kablonun fonksiyonu FE 180/E90/PH 180 seviyesine kadar yükseltilebilir.

KLAS KABLO markalı Yangına Dayanıklı HalogenFree kablolar 1984 yılından beri Türkiye ve Dünya pazarında, bir çok önemli projede güvenle kullanılmaktadır. Klas kablo markalı yangına dayanıklı kablo grubundaki ürünler  Alman VDE, Rus Yangın ve TSE tarafından ürün sertifikalarına sahiptir.

1984 yılından bu yana 29 yılı aşkın süredir kablo sektöründe kalitenin simgesi haline gelen Klas Kablo®, yeniliklere imza atan, dünya standartlarına uygun kaliteyi, müşterilerine batı normları içinde vermeyi misyon edinmiştir. Türk kablo sektörünün dünyadaki gurur kaynağı haline gelen Klas Kablo®, yeni yapılanması ve geliştirdiği vizyonu ile liderliğinin gereklerini yerine getirmeye devam ediyor.

 

Yeni yapılanması ve sermaye gücüyle, marka imajına uygun olarak kalitesinden ödün vermeyen, Ar-Ge bölümü ve teknolojik gelişmeleri takip eden dinamik yapısıyla, tanınmış marka imajını koruyup, geliştirerek sektördeki hedefe odaklı çalışmalarını sürdürüyor.

Share
4002 Kez Görüntülendi.