logo

Universal Robots’tan ‘Uygulama Sihirbazı’

Universal Robots, her ölçekten şirketler için geliştirdiği uygulamalara bir yenisini daha ekledi. Universal Robots, Uygulama Sihirbazı ile otomasyonu herkes için erişilebilir hale getirmeye devam ediyor. Uygulama Sihirbazı, başlangıç olarak en popüler üç kolaboratif robot uygulaması; makine besleme, cıvatalama ve paketleme için kullanıcılara avantaj sağlıyor

İnsanla yan yana herhangi bir güvenlik kafesi olmadan güvenle çalışabilen (risk analizlerine bağlı olarak) cobot’larıyla öne çıkan Universal Robots, yeni geliştirdiği e-Series ile otomasyon teknolojisindeki değişimin amiral gemisi olmaya devam ediyor. Ayrıca; Uygulama Sihirbazı (Application Builder) ile hem küçük hem de büyük ve orta ölçekli şirketler için geliştirdiği çalışmalara bir yenisini ekleyen Universal Robots, Uygulama Sihirbazı aracıyla yetenek açığını kapatmaya devam ediyor. Cobot’ları ile tüm sektörlere çözüm sağlayan Universal Robots, firmalara istedikleri uygulamayla ilgili baştan sona eksiksiz bir program şablonu ortaya çıkararak maliyet ve üretim optimizasyonu sağlıyor.

“Belirli bir uygulama için komple program şablonu sağlıyor”

Uygulama Sihirbazı ile sunduğu avantajlara dair açıklamalar yapan Universal Robots Türkiye Satış Geliştirme Yöneticisi Kandan Özgür Gök, “Uygulama Sihirbazı seçilen bir uygulama için komple bir program şablonu sağlıyor. Uygulama Sihirbazı’nda cobot kontrolörünün diğer ekipmanlarla nasıl ilişkilendirileceği, cobot’un özel uygulama gereksinimleri, örneğin cıvatalama için tork, paletleme için yerleşim şablonu, tutucular için dikkat edilmesi gereken detaylar vb. önemli konularda katkılar sağladığı gibi nasıl programlanacağı gösteriliyor. Bununla birlikte kullanıcının seçimlerine göre oluşturulan program şablonu e-mail ile kullanıcıya gönderiliyor, kullanıcı programı cobot’a yükleyerek çalışmaya başlayarak, kısa sürede üretime başlayabiliyor. Uygulama Sihirbazı, başlangıç olarak en popüler üç kolaboratif robot uygulaması makine besleme, cıvatalama ve paketleme için kullanıcılara avantaj sağlıyor. Diğer uygulamalar için ise çalışmalara devam ediliyor” dedi.

“Uygulama Sihirbazı ile yetenek açığı azalıyor”

Universal Robots’un kolay programlanan cobot’larının Uygulama Sihirbazı ile tüm sektörlerde yetenek açığını azalttığını ifade eden Gök, “Yeni geliştirdiğimiz Uygulama Sihirbazı, çevrimiçi konfigürasyon aracılığıyla uygulama için gerekli olan uygun uç ekipmanı ve doğru robotu seçmek, farklı konfigürasyon seçenekleri için avantaj ve dezavantajları gözden geçirmek ve komple bir çözüm için gerekli becerileri öğrenmeniz için adım adım bir süreç sunuyor. Universal Robots+, Universal Robots Akademi ve en son yenilik Uygulama Sihirbazı gibi uygulamalarla robot kullanma kabiliyeti artıyor. Herkese başarılı bir robot uygulamasını hızlı bir şekilde yapılandırma ve uygulama imkanı tanıyoruz şeklinde bilgilendirmede bulundu.

Universal Robots Hakkında

Merkezi Danimarka’da olan 2005’te kurulan Universal Robots; ‘Cobots’ (Collaborative Robots) olarak adlandırılan, hafif ve esnek robot kollarıyla endüstriyel robotiği yeniden keşfetmiştir. UR3, UR5 ve UR10 olarak farklı erişim ve taşıma kapasitesiyle üç temel ‘cobots’ mevcuttur. Universal Robots’un 50’den fazla ülkede distribütörlüğü bulunmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Fransa, İspanya, İtalya, Çek Cumhuriyeti, Çin, Hindistan, Singapur, Japonya, Güney Kore, Meksika ve Tayvan’daki bölgesel ofislerine Türkiye’yi de ekleyerek dünya çapında yaklaşık +400 partnerlik güçlü dağıtım ağıyla faaliyet göstermektedir. Universal Robots’un ürünleri metal, makine, otomotiv, gıda ve tarım, mobilya, ilaç ve kimya, plastik ve polimer vb. birçok sektörde kullanılmaktadır. Yenilikçi UR+ ‘Tak ve Çalıştır’ uygulamasıyla kolay ve hızlı kurulum sağlayabilen Universal Robots, ücretsiz online eğitim sunulan Universal Robots Academy ile iş birliğine dayalı robot kavramlarını öğrenmek isteyenler için bir platform sunmaktadır. Kolay programlama, hızlı kurulum, esnek konumlandırma ve uygulama, iş birliğine dayalı, insan ile beraber çalışmaya uygun yapısıyla (risk değerlendirmesine bağlıdır) kullanıcılara avantaj sağlayan Universal Robots, enerji verimliliği, az alan kaplamasıyla sağladığı alan tasarrufuyla da işletmelerin maliyetlerini azaltmaktır. İş birliğine dayalı Cobot’larda standartları belirleyen Universal Robots, robot teknolojisinin Nobel’i sayılan Engelberger Ödülü’nün de sahibi olmuştur.

 

Share
291 Kez Görüntülendi.