logo

ÜNTEL KABLO Dubai Middle East Electricity Fuarında Yer Aldı.

untel kablo (1) (Large)ÜNTEL KABLO 14-16 Şubat 2017 tarihlerinde Enerji, Elektrik ve Aydınlatma sektörü devlerinin bir araya geldiği DUBAI Middle East Electricity Fuarında yer aldı.

Üntel Kablo 36 M² alanda özel olarak tasarlanmış standında müşterilerini ve ziyaretçileri ağırladı. Middle East Electricity fuarının ikinci günü akşamında Taj Dubai’de müşterilerine özel bir akşam yemeği düzenledi. Yemekte müşterilerine firmanın yeni ürünleri ve gelecekte yapılacak yatırımlar hakkında bir sunum yapıldı.

DUBAI Middle East Electricity Fuar hakkında bilgi veren İş Geliştirme Direktörü Hakan Kubaş, Bu bölge’de düzenlenen çok önemli etkinlik olduğunu, fuara yerli ve yabancı birçok rakip firmanın katıldığını görüyoruz. ÜNTEL KABLO olarak fuar ziyaretçisinin ne istediğini çok iyi biliyoruz. Fuar için hazırlıklarımızı ona göre yapıyoruz. Hakan Kubaş açıklmasında, fuarın geçen yıla göre Afrika bölgesinden daha az ziyaretçi kitlesini ağırladığını gözlemledik. Bu Bölgede yaşanan gelişmelerin fuara yansıması olarak değerlendirebiliriz. Dedi Üntel Kablo olarak sektörde düzenlenen etkinliklere önem verdiklerini bundan sonraki dönemlerde de yurtdışı fuarlarda olmaya devam edeceklerini ifade etti. Ayrıca müşterilerimize bir akşam yemeği vererek , ÜNTEL Kablo olarak yaptığımız çalışmaları ve ürünlerimizi detaylı anlatma imkânı bulduk dedi.

untel kablo (9) (Large)Türkiye ve Avrupa’nın seçkin kablo üreticilerinden biri olan ÜNTEL Kabloları A.Ş. 1972 yılında başta kauçuk kablo imalatı yapmak üzere kurulmuştur. Müşteri memnuniyeti odaklı ürün ve hizmet anlayışı ile Dünyanın önde gelen kablo üreticileri arasına girmeyi başaran ÜNTEL Kablo, ürünlerini 6 Kıta, 65 ülkede pazara sunmaktadır.

 2010 yılında yapımı tamamlanan yeni üretim tesisi ile 32.000 m²’si kapalı, toplam 43.000 m² alanda faaliyet göstermektedir. Tüm ayrıntılar düşünülerek tasarlanan bu tesis son teknoloji yüksek hızlı makinelerle donatılmış ve sektöründe benzeri olmayan bir bilgi işlem altyapısına sahiptir. Kauçuk, PVC, PUR, Halojen-free ve eşdeğer elastomer kompound teknolojilerine hakim olan Üntel kablo, gemi, offshore, maden gibi tecrübe gerektiren endüstriyel alanda 15.000’in üzerinde ürün çeşitliliğine sahiptir.

Yılda 6.000 ton kompound ve 3.000 ton bakır inceltme üretim makineleri ile yaklaşık 14.000 ton/yıl bakır işleme kapasitesine sahiptir. Üretim felsefesi olarak Tam Zamanında Üretim (JIT) ile üretim hızını ve müşteri memnuniyetini artırdığı gibi gereksiz maliyetleri de ortadan kaldırarak fiyat avantajı sağlamaktadır.

Alanında uzmanlaşmış güçlü kadrosu ile müşteri taleplerini ve beklentilerini, bulundukları ülke standartları ve sektörel ihtiyaçlar çerçevesinde değerlendirerek çözümler sunabilmektedir. Yaptığı araştırma ve geliştirme çalışmaları ile standart bir kaliteyi yerleştirmek yerine, daha iyi ve kaliteli olmak için sürekli iyileşmeyi hedeflemektedir. Bu faaliyetler sonucunda diğer üreticilere de dolaylı olarak yön veren ÜNTEL Kablo, son teknoloji ölçüm ve test ekipmanları ile donatılmış rakipsiz bir kalite laboratuarına da sahiptir. Birçok belgelendirme ve standart kuruluşu tarafından tanınan laboratuvarı, sektörde birçok üretici tarafından da kullanılmaktadır.

Share
1536 Kez Görüntülendi.