logo

VİKO “Kurumsal Sağlık Projesi”

Viko_Ece Vahapoglu (Small)Elektrik anahtarı ve priz sektörünün lider kuruluşu VİKO, çalışanlarına yönelik gerçekleştirdiği örnek projelerine bir yenisini daha ekleyerek bu alanda da öncü olduğunu bir kez daha gösterdi. Fitness merkezinden havuza, tenis kortundan futbol ve voleybol sahasına kadar birçok hizmeti VİKO tesisleri içerisinde, çalışanlarının iş yaşamına dahil ederek fark yaratan kuruluş, yine çalışanları için hayata geçirdiği “Kurumsal Sağlık Projesi”nin lansmanını ünlü Sunucu ve Wellness Eğitmeni Ece Vahapoğlu ile birlikte gerçekleştirdi.

“Amaç; sağlıklı yaşam kültürünü benimsemiş çalışanlar…”

 Çalışan odaklılığı kurumsal bir değer olarak ele alan ve çalışan motivasyonu kapsamında birçok örnek çalışma gerçekleştiren VİKO, bu alanda önemli bir projeye daha imza attı. VİKO; mutlu, motivasyonu yüksek, sağlıklı yaşam kültürünü benimsemiş çalışanlara sahip bir kuruluş olmak misyonu ile hayata geçirdiği  “Kurumsal Sağlık Projesi”ni geniş katılımlı bir lansman ile çalışanlarına tanıttı. VİKO İK Direktörü Gülay SELKİ’nin proje tanıtım sunumu ile başlayan program, tüm çalışanlardan büyük ilgi topladı. Sağlıklı ve dengeli beslenmeden sigarayı bırakma seminerlerine, hijyen eğitimlerinden ofis egzersizlerine kadar bir çok çalışmanın gerçekleşeceği projenin lansmanında beğenilen Sunucu ve Wellness Eğitmeni Ece Vahapoğlu’nun yanı sıra, projenin önemli partnerlerinden Medical Park Hastanesi Diyet Uzmanı Arzu Gökmen de bir sunum gerçekleştirdi.

“Kendimiz ve sevdiklerimiz için hayatımıza yepyeni alışkanlıklar katacağız…” 

 Viko_Kurumsal Saglik Projesi (Small)VİKO İK Direktörü Gülay Selki “Sağlıklı olmak, insan mutluluğunun öncelik taşıyan bir göstergesi. Günlük enerjimizi artırmak, daha sağlıklı ve dengeli beslenmek, spor yapmak ancak bir yaşam tarzı haline gelirse sürdürülebilir mutluluğa dönüşebilir. Bu bakış açısıyla ve    ‘Sağlıklı Yaşam Elimizde’ sloganı ile yola çıktık. Amacımız, çalışanlarımızı doğru ve dengeli beslenme, egzersiz ve daha birçok sağlıklı yaşam tarzı kazandıracak program ile desteklemek; sağlıklı, mutlu ve stresten arınmış bir ruh haline sahip olmalarını sağlamaktır. Yoğun iş temposu içerisinde zaman zaman ihmal edebildiğimiz sağlık ve mutluluğumuzu ele alarak kendimiz ve sevdiklerimiz için hayatımıza yepyeni alışkanlıklar katacağız.  Çalışanlarımıza verdiğimiz değeri, onlar için oluşturduğumuz ‘Kurumsal Sağlık Projemiz’ ile sağlık ve mutluluğa dönüştürmek için çalışacağız. Çalışan odaklılığı temel değerleri arasında tanımlayan bir kuruluş olarak, çalışanlarımızın sağlığına yatırım yapacağımız bu önemli projeyi hayata geçirmiş olmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bugün çalışanlarımıza sunduğumuz ve kuruluşumuzun beslenme ve sağlık profilini ortaya koyacak anket sonuçlarına göre önceliklendireceğimiz projeler ile 2014 yılına ‘Sağlıklı Yaşam Elimizde’ diyerek gireceğiz.” dedi.

 

Share
1484 Kez Görüntülendi.