logo

Yingli Solar Dünya Kupası Brezilya 2014 Ana Sponsoru…

Yingli Solar ile Brezilya 2014 Dünya Kupası heyecanı

Brezilya’da düzenlenecek olan FIFA 2014 Dünya Kupası’nda grup kuralarının çekilmesiyle 12 Haziran 2014 tarihinde başlayacak turnuva için heyecan artmaya başladı.

yingli-UgurKilicYingliSolar2

Güney Afrika 2010 Dünya Kupası’nın ana sponsoru olarak bir ilki gerçekleştiren dünyanın en büyük güneş paneli üreticisi Yingli Solar, Brezilya 2014 Dünya Kupası’nın da ana sponsorluğunu üstlendi. Yingli Solar, Brezilya’nın dünyaca ünlü Maracana Stadyumu çatısına bin 556 adet güneş paneli entegre ederek stadyum için elektrik üretiyor.

Dünyada 20 bölgesel ülke ofisinde, 18 bin çalışanı ile hizmet veren, 7 GW’tan fazla kurulu parkı ve yıllık 2.5 GW üretim kapasitesine sahip olan ve 2012 yılını pazar lideri olarak kapatan, merkezi Çin’de bulunan dünyanın en büyük güneş paneli üreticilerinden Yingli Solar, Brezilya 2014 Dünya Kupası’nın ana sponsorlarından bir oldu.

Yingli_Maracana_Sarj_Istasyon

Grup kuralarının çekilmesinin ardından maç takviminin belli olduğu turnuva için futbolseverlerin heyecanı giderek artıyor. Yingli Solar’ın ilk kez Güney Afrika 2010 Dünya Kupası ile başlayan sponsorluğu ikinci kez Brezilya 2014 Dünya Kupası ile devam ediyor. Yingli Solar Türkiye Ülke Müdürü Uğur Kılıç, Almanya Bundes Liga takımlarından Bayern Münih ile başlayan futbol alanındaki sponsorluk deneyimimizi Dünya Kupası ile devam ettirmekten dolayı mutlu olduklarını belirtti.

Uğur Kılıç, Dünya Kupası’nın tüm dünyanın gözünün futbolda olduğu bir dönemde Yingli Solar olarak tüm dünyada yenilenebilir enerjinin önemine, özellikle güneş enerjisinin dünya kaynaklarını tüketmeden temiz enerjiyi daha iyi kullanmak için ne kadar hayati bir öneme sahip olduğu mesajını vermek için önemli bir fırsat olduğunu sözlerine ekledi.

Maracana Stadı projesi gurur veriyor

Uğur Kılıç, Yingli Solar panellerinin kullanıldığı en önemli ve en yeni projenin Brezilya’daki dünyaca ünlü Maracana Stadyumu olduğunu aktardı Kılıç şöyle devam etti:

YingliSolar_Maracana-Stadium

“FIFA 2014 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak olan yaklaşık 80 bin seyirci kapasiteli stadın 2 bin 380 metrekarelik çatısına bin 556 adet YGE 60 Cell Serisi panel döşendi. Yingli Solar’ın gurur kaynağı olan proje kapsamında Maracana Stadyumu 390 kWp enerji üretimine sahip oldu. Böylece dünyanın gözlerinin futbola çevrildiği bir etkinlikte futbol severler de çevre ve güneş enerjisi ile ilgili bilgi ve farkındalık da yaratılmasını hedefliyoruz. Ayrıca stadyum içinde ve dışında yapacağımız etkinliklerle konuya ilginin artmasını sağlamak için çaba göstereceğiz.”

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1897 Kez Görüntülendi.