logo

Yingli Solar ve Tekno Ray Solar’dan 2014 yılı için 30 MW’lık imza

Dimitrios_Bachadakis_Altay_Coskunoglu  (Medium)Yingli Solar Türkiye ve Tekno Ray Solar 2014 yılında gerçekleştirilecek güneş enerjisi projeleri için toplamda 30 MW büyüklüğünde bir satış protokolüne imza attı. Protokol, ICCI 2014 Fuarı kapsamında gerçekleştirilecek ilk güneş enerjisi paneli satış anlaşması oldu.

Yingli Solar Türkiye ve Tekno Ray Solar, ICCI 2014 – 20’nci Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı kapsamında 30 MW büyüklüğünde bir güneş paneli satış protokolüne imza attı. Türkiye’de güneş enerjisi sektörünün en önemli oyuncusu haline gelen Tekno Ray Solar ile dünya güneş paneli pazar lideri konumunu iki yıldır sürdüren Yingli Solar Türkiye arasında imzalanan protokol, 2014 yılı içerisinde gerçekleşecek lisanssız elektrik üretimi projeleri için bir ön satış anlaşması olma özelliğini taşıyor.

Dimitrios_Bachadakis_Altay_Coskunoglu2 (Medium)ICCI 2014 Fuarı kapsamında güneş enerjisi alanında imzalanacak ilk anlaşmada iki şirketin üst düzey yöneticileri hazır bulundu. Protokol imza toplantısı 25 Nisan Cuma günü, saat 11.00’de Yingli Solar Türkiye’nin ICCI 2014’teki Hall 9, I–104 numaralı standında gerçekleştirildi.

Üst düzey yöneticiler hazır bulundu

Yingli Solar Türkiye Ülke Müdürü Uğur Kılıç ve Tekno Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Altay Coşkunoğlu’nun yer aldığıimza törenine, Tekno Ray Solar Yönetim Kurulu Üyesi (CFO) Berna Meriç  ve Yingli Solar Güneydoğu Avrupa Direktörü Dimitrios Bachadakisde katıldı.

 Protokol, liderlik konumumuzu güçlendirecek

Ugur_Kilic_Altay_Coskunoglu_Dimitrios_Bachadakis_Berna_Meric (Medium)Yingli Solar Güneydoğu Avrupa Direktörü DimitriosBachadakis: “Son iki yılı dünya pazar lideri olarak kapatmayı başardık ve 2014’te de liderliğimizi korumak için rekabetçi bir marka olarak pazarlama ve satış faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bilindiği gibi Yingli Solar Türkiye olarak direkt projeleri hayata geçirmek yerine, projeler için yatırım yapmaya karar veren büyük yatırımcılara tedarikçi olarak hizmet vermeyi ve YingliSolar’ın uluslararası deneyimini aktarmayı tercih ediyoruz. Tekno Ray Solar ile imzaladığımız bu protokolle dünya kalitesindeki yüksek performanslı güneş panellerimizin Tekno Ray Solar projelerinde yer almasını sağlarken, liderlik pozisyonumuzu da güçlendireceğiz” dedi ve YingliSolar’ın bulunduğu ülkelerde her zaman pazar lideri konumunda olmahedefine sahip olduğunu sözlerine ekledi.

 Hedef 2014 yılında toplam 35 MW’lık güneş enerjisi santrali

Tekno Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Altay Coşkunoğluda: “Avrupa’nın güneş ışınım zenginliği açısından 1 numaralı ülkesi olan Türkiye’de gerek ekonomiye gerekse doğaya fayda sağlayabilmek adına güneştenyararlanmamız gerektiğine inanıyoruz. Tekno Ray Solar olarak çok kısa bir sürede toplam 2,5 MW’lık Güneş Enerjisi Santralini devreye alarak bir ilke imza attık.  2014 yılı hedefimiz ise 35 MW ve bu hedefin 23 MW’lık bölümünün sözleşmesini tamamlamış bulunuyoruz. Bu nedenle global çapta pazar lideri olan, kalitesi ve performansı uluslararası alanda kanıtlanmış Yingli Solar markası ile çalışmaya karar verdik” dedi.

Share
2631 Kez Görüntülendi.