Aktif ve Nuventura SF6 Gaz İçermeyen Hücre Üretimi için Anlaşma İmzaladı

0
353

Aktif Elektroteknik ve nuventura, nuventura’nın dünya lideri kuru hava teknolojisini kullanarak Türkiye’de yenilikçi, SFgaz  içermeyen primer, gaz izoleli hücre(GIS) üretmek için bir teknoloji ortaklığı üzerinde anlaştı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Aktif Elektroteknik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güvenman, “Anlaşma kapsamında Aktif Elektroteknik olarak, nuventura’nın kuru hava GIS teknolojisi çözümleri ve mühendislik desteği sağlama konusundaki kapsamlı deneyimlerinden yararlanarak SF6 yerine kuru hava teknolojisini içeren yüksek kaliteli ve çevreci primer Gaz izoleli hücrelerini Türkiye’de üreteceğiz ve Türkiye’nin yanı sıra Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da büyüyen sadık müşteri portföyümüze satış sonrası servis ve bakım hizmeti ile beraber sunacağız.” dedi.

Nuventura Ticari Direktörü Fabian Femke de “Enerji sektöründe küresel bir oyuncu olmak için büyük emelleri olan Aktif ile işbirliği yapmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Aktif Elektroteknik ile yüksek kaliteli ürün vizyonumuzu paylaşan ve kullanıcıların hizmetine sunabilecek güvenilir bir ortak bulduk. Bu iş birlikteliğini, elektrifikasyona geçişi daha yeşilci olarak destekleyen SF6 içermeyen GIS ürünlerinin küresel ölçekte daha erişilebilir olmasını sağlamak için oyunun kurallarını değiştiren önemli bir fırsat olarak görüyoruz.” görüşünü belirtti.