logo

Antolin Group, Tesislerinde Elektriksel Güvenliği Temin Etmek için Eaton’a Güveniyor

Antolin Group, Tesislerinde Elektriksel Güvenliği Temin Etmek için Eaton’a Güveniyor

Otomotiv Komponentleri Üreticisi Şu Anda En Gelişmiş Seviyede Elektriksel Güvenliğe Sahip

15 Kasım 2019, Güç yönetimi şirketi Eaton, dünyanın en büyük otomobil dahili teçhizatı üreticilerinden biri olan Antolin Group’un veri merkezlerinde de artık kendi elektrik güvenliği çözümlerinin kullanılacağını açıkladı. Antolin Group, tesislerinde bulunan veri merkezlerine en yüksek seviyede güvenilirlik ve kullanılırlık sağlamak için Eaton’ı ve inovatif bir sistem entegratörü olan Cistec Technology şirketini seçti. Bu çözümle birlikte, Antolin Group güç kesintisi durumunda şirketi risklere karşı koruyacak emniyetli ve güvenilir bir sisteme sahip oldu.

Güç kesintisi, örneğin, tesisin üretim hatlarını kapatabilir ve araçlarına zarar verebilir.

Bu yeni çözümün diğer bir getirisi de, Antolin Group’un tüm veri merkezlerini, şirketin Burgos’ta bulunan karargahlarından uzaktan yönetebilme yeteneğiydi.

Bu çözüm; çift çevrim teknolojisinden güç alan ve elektrik tüketimini % 40 azaltırken gücü % 28 arttıran Eaton 9PX UPS ünitelerini ve hem fiziksel hem de sanal ortamlarda IT kaynaklarının izlenmesi ve yönetilmesi için gereken araçları sağlayan Eaton Intelligent Power Manager (IPM) yazılımını temel almaktadır. Kullanılan ekipmanlar ayrıca, cihazlara iki farklı güç kaynağından güç verebilen Eaton ATS16 transfer şalterlerini ve ekipman için ortam koşullarının izlenmesini sağlayan Eaton EMP001 nem ve sıcaklık sensörünü içermektedir.

Eaton IT Kanal Satış Müdürü Jordi Cuesta’nın bu konudaki açıklamaları şöyle :“ İş ortağımızı Cistec Technology ile ortak olarak hayata geçirdiğimiz bu proje ile Antolin Group’a IT ekipmanları için en yüksek seviyede verimlilik ve elektrik güvenliği sunuyoruz.

Buna uygun olarak, şirketin de tesislerini kusursuz bir şekilde işletecek kullanılırlık ve sağlamlığa sahip olacağını garanti ettik”.

Bu noktada, Antolin Group Veri Merkezi Çözümleri Mimarı Óscar de la Asunción esöz alıyor:

“ Otomatik kapama, çalışma süresini ciddi bir şekilde düşürdü. Bunun nedeni de, sanal makinelerimizin kapatılmasının IT odalarındaki faaliyetler üzerinde etkisi olması, yakındaki sistemlerin geçerliliğini etkilemesi ve uzun süreli ve külfetli olan manuel yeniden başlatma işlemine ihtiyaç doğurmasıdır.”

Antolin Group Veri Merkezi Çözümleri Mimarı Jesús Tamayo şu noktalara değiniyor:

“ Bu yeni Eaton çözümünü hayata geçirmemiz sayesinde, güvenli ve güvenilir bir sistemimiz var. Bu çözüm, altyapıya daha fazla otonomi sağlayarak ve sistemlerin kapatılmasını önleyerek, sanal makineleri ve sunucuları otomatik olarak yönetmemize izin veriyor.”

Bask Bölgesi’nde bulunan Cistec Technology’nin İş Gelişim Müdürü Juan Izguierdo “ Eaton çözümlerinde en fazla değer verdiğimiz husus, IPM yazılımı sayesinde, müşterininVMWare sanal ortamıyla etkileşim kurabilme yeteneğidir. Bu, projemizin başarısında kilit rol oynamıştır.” diyor ve sözlerini şöyle noktalıyor:Bu projenin sonuçlarını göz önüne aldığımızda, Eaton’ın şu anda UPS üreticileri içinde ilk tercihimiz olduğunu söyleyebilirim.”

Bu projenin getirdiği olumlu sonuçlardan ötürü Antolin Group, Eaton ile olan işbirliğini devam ettirmeyi planlıyor.Aslında, aynı konuşlandırma içinde, değiştirilmesi gereken 60 cihaz daha bulunuyor.

Eaton Hakkında

Eaton’ın elektrik sektörü, güç dağıtımı ve devre koruması; yedek güç koruması; kontrol ve otomasyon; aydınlatma ve güvenlik; yapısal çözümler ve kablolama cihazları; zorlu ve tehlikeli ortamlara yönelik çözümler ve mühendislik hizmetleri alanlarında uzman küresel bir liderdir. Eaton dünya çapındaki çözümleriyle günümüzün en kritik elektrik güç yönetimi sorunlarına yanıt verecek konumdadır. Eaton, 2018 yılında 21,6 milyar ABD doları değerinde satış gerçekleştirmiş bir enerji yönetim şirketidir. Eaton müşterilerimize elektriksel, hidrolik ve mekanik enerjiyi daha verimli, güvenli ve sürdürülebilir bir şekilde yönetmeleri için yardımcı olan enerji verimliliği çözümleri sunar. Şirket, enerji yönetim teknolojileri ve hizmetlerinin kullanımıyla yaşam kalitesini artırmayı ve çevreyi iyileştirmeyi ilke olarak benimsemiştir. Eaton’ın yaklaşık olarak 100.000 çalışanı vardır ve ürünleri 175’ten fazla ülkede satılmaktadır.

Etiketler: » » » » » » » »
1444 Kez Görüntülendi.