AY-KA ELEKTRİK, MOSCOW INTERLIGHT 2021 FUARI’NDA

0
820
AY-KA ELEKTRİK, MOSCOW INTERLIGHT 2021 FUARI’NDA

Elektrik malzemeleri sektörünün bilinen firmalarından olan AY-KA, iç pazarın yanı sıra dış pazarlarda da aktif olmaya devam ediyor. Yıllardır Rusya’da elektrik malzemeleri pazarının önemli bir oyuncusu durumunda olan AY-KA, aydınlatma dahil tüm ürün grubu ile Moscow Interlight Fuarı’nda ürünlerini sergiledi.

Uluslararası katılımcılara ev sahipliği yapan Moscow Interlight 2021 Fuarı’nda pandeminin etkisiyle katılımcı olarak birkaç Türk firması yer aldı. Yüzde yüz yerli üretim yapan, elektrik malzemeleri sektörünün bilinen firmalarından olan AY-KA, iç pazarın yanı sıra dış pazarlarda da aktif olmaya devam ediyor. Yıllardır Rusya’da elektrik malzemeleri pazarının önemli bir oyuncusu durumunda olan AY-KA, aydınlatma dahil tüm ürün grubu ile Moscow Interlight Fuarı’nda ürünlerini sergiledi.

13 – 16 Eylül tarihleri arasında Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen Interlight Fuarı’na katılan Ay-Ka Elektrik standını Rusya’daki önemli birçok müşterisinin yanı sıra farklı ülkelerden fuara gelen ziyaretçiler tarafından ziyaret edildi. Firmayı, Türkiye’den Satış ve Pazarlama Direktörü Gürkan Ayaz temsil ederken oldukça yoğun geçen görüşmelerde ziyaretçilerine ürünler hakkında bilgiler verdi.

Gürkan Ayaz fuar katılımı hakkında düşüncelerini şu şekilde açıkladı; Pandeminin etkisiyle katılımcı kısıtlı olup biz bu durumu fırsata çevirmek istiyoruz. İyiki gelmişiz, fuara ziyaretçiler tarafından ilgi gayet iyi, ülkede Covid-19 vaka olmasına rağmen maskeyi dikkate alan yok gibi hatta Rusyada hayat normale dönmüş gibi diyebilirim.  

Fuar’da Ay-Ka Elektrik, Grup Prizler, Sıva üstü Nemliyer, Aksesuar ve Aydınlatma ürünlerine yönelik ürünlerin tanıtımı yapıldı.