logo

Cantek Soğutma, Enerji Tasarrufunda Akıllı Makinelerle Fark Oluşturuyor

arge (2) (Medium)

Ar-Ge’ye yatırım yaptı,  yüzde 71.14 ‘e varan  enerji tasarruflu makineler üretti

Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Endüstriyel Soğutma Sistemleri üreticisi CANTEK, enerji tasarrufunda akıllı makinelerle fark oluşturuyor. Mühendislik harikası tesislerinde Ar-Ge’ye yatırım yaparak geliştirdiği algoritmalarla yüzde 71.14 ‘lük enerji tasarruflu çalışan soğuk odalar üreten Cantek CEO’su Can Hakan Karaca, Dünya Enerji Tasarrufu Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, toplumun tüm kesimlerini çevre ve enerji tasarrufu konusunda duyarlı olmaya çağırdı.

Enerji Haftası’nın önemine dikkat çekerken, eski bir Kızılderili deyişi olan “Bu dünya bize atalarımızdan miras kalmadı, çocuklarımızdan ödünç aldık” sözünü anımsatan Can Hakan Karaca, “Bu bilinçle çocuklarımıza daha iyi bir gelecek için daha yaşanılır bir dünya bırakmalıyız.”dedi.

arge (5) (Medium)Cantek’in yıllardır toplumda enerji tasarrufu konusunda farkındalık oluşturacak projeler geliştirip ürettiğini belirten Can Hakan Karaca,  Cantek’in kullandığı teknolojilerle sağladığı yüzde 71.14 ‘e varan enerji tasarrufunun dünya soğutma endüstrisinde bir devrim niteliğinde olduğunu sözlerine ekledi.

“En çevreci ve en ekonomik enerji tasarruf edilendir” diyen Can Hakan Karaca, kendi sektöründe dünya çapında ilklere imza atmanın gururunu yaşadıklarını vurguladı. Karaca, enerjinin doğru kullanımını teşvik etmek üzere “Enerjini Doğru Kullan/Use Your Energy Wisely” sloganı ile çeşitli etkinlikler düzenleyen CANTEK’in, 2010 yılında Nasuh Mahruki ile “Everest Tırmanışı” ve ardından Yasemin Dalkılıç’la “Dünyanın İnanılmaz Dalışları” proje sponsorluğu gerçekleştirdiğin hatırlattı.

Share
1531 Kez Görüntülendi.