logo

Crabtree’den Yeni Ürün

Crabtree 18th Sürüm kablolama yönetmeliğiyle, müşterilerini destekleyecek tek modüllü ark arıza tespit cihazını sundu. Çıkarılan bu yenilik, MCB, RCD ve AFDD olmak üzere teknolojinin 3 unsurunu bünyesinde barındırıyor. Cihaz ark arızalarından kaynaklanan elektrikten kaynaklanan ateşi engelliyor ve mevcut panolara uygulanabiliyor.

Daha Kolay. Daha Güvenli. Daha Hızlı.

Crabtree elektrikten kaynaklanan yangınları engellemek amacıyla tek modüllü ark arıza tespit cihazını duyurdu. Electrium’un önde gelen markalarından birisi olan Crabtree, yaklaşık 100 yıldır İngiltere’nin elektrik dağıtım endüstrisinde, güvenli elektrik çözümleri sağlamakta.

Tek modüllü ark arızası tespit cihazı Crabtree tarafından, Kablolama yönetmeliğinin 18th maddesine uygun olarak yapılmış, çözümlerinden sadece birisi.

Nasıl çalışır?

Bu zeki küçük cihaz, ark arızalarını tespit ederek, evde, elektrikten kaynaklı yangınların önüne geçiyor.

Tek modüllü ark arızası tespit cihazı AFDD mikro denetleyicisi ve “SIARC” yazılımını kullanıyor.

SIARC, patenti Siemens’e ait olan ve kendisini yıllarca Amerika’da kanıtlayabilmiş bir yazılım. Bu yazılım, güvenli bir şekilde ark arızalarını ve elektrikli cihazın kıvılcım hareketlerini ayırt ederek, sıkıntı verebilecek durumların önüne geçmekte.

Bu iki teknolojinin birleştirilmesiyle, cihaz, bir saniyeden daha kısa bir sürede, tehlikeli bir ark bulmak için mevcut voltaj ve yüksek frekans gürültüsü de dahil olmak üzere çok çeşitli kriterleri analiz eder.

AFDD mikro denetleyicisi de ayrıca, bir hatayı tespit etmek için, belirlenen beş kriterden birinin ihlal edilip edilmediğini belirlemek için her saniye sürekli olarak birçok hesaplama yapıyor.

Başka ne yapabilir?

Cihaz ayrıca MCB ve RCD’lerin yapabildiği işleri de yerine getirebilir ve bu tip teknolojilerin tespit edemediği ark arızalarının tespitini gerçekleştirebilir. Daha fazlası, bu cihaz kendinden önceki benzer cihazların yarı boyutunda olup, her tür panele uyum sağlar. Size başka işleriniz için daha çok yer ve zaman sağlar.

Crabtree tek modül ark arıza tespit cihazı ilk çalıştırıldığında bir otomatik kendini test işlevi gerçekleştirir ve bu test işlevini her 15 saatte bir tekrarlar. Ayrıca, ilk doğrulama veya EICR sırasında kullanabileceğiniz bir test düğmesine sahiptir.

Yönetmelik ne diyor?

Ark arıza tespit cihazları şu an IET kablolama yönetmelikleri içerisinde yer alıyor. Kablolama yönetmelikleri 18. Maddesine göre: “Ark arıza tespit cihazları, yangına karşı fazladan güvenlik sağlamak amacıyla son alternatif akım devrelerinde kullanılabilir.” Son yapılan anketlerdeki çoğunluğa göre, geliştirilen bu teknoloji yangınların önlenmesine yardımcı olacak.

Etiketler: » » » » » »
Share
9810 Kez Görüntülendi.