logo

Dünyanın en Büyük Şirketleri ARMONİTEL’e Güveniyor

Türkiye’nin Flexible Bara denince akla ilk gelen üretici firmalarından Armonitel, gerekli kurumsal çalışmalarını yaparak bilgi ve becerisini yalnızca Türkiye’de değil, uluslararası piyasalara da taşıyarak önemli başarılar elde etmiştir. Hedefimiz, elde ettiğimiz bu başarılara her yıl birkaç ülke daha ekleyerek, ihracat yaptığımız tüm ülkelerde en büyük enerji firmalarının tedarikçisi olarak bu pazarlarda derinlik kazanmayı hedefliyoruz. Şeklinde açıklamalarda bulunan ARMONİTEL kurucu ortaklarından EMRE KÖK ile firması ve Sektör hakkında görüşlerine yer verdik.

Firmanız hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

Firmamız, elektrik sektöründe kullanılan bakır ve alüminyum bağlantı elemanları üretmek üzere faaliyetine başlamış olup kuruluşundan itibaren de kısa sürede ülkemizin önde gelen kurumsal firmalarının sürekli tedarikçisi olmayı başarmıştır.

Başarımızda en büyük faktör, yönetim ve imalat anlayışımızı ve ürün kalitemizi A’dan Z’ye kontrol ederek dünya standartlarına taşımak olmuştur. Bu nedenle folyo bakırdan imal edilen flexibel baralarda kullanılan kaynak metodu olan preswelded sistemi Armonitel’in knowhow’ı sayesinde sektörümüze kazandırılmıştır. Armonitel, gerekli kurumsal çalışmalarını yaparak bilgi ve becerisiniyalnızca Türkiye’de değil, uluslararası piyasalara da taşımak hedefleriyle hareket etmektedir.

Firmamız, bütün bu çalışmalarla kuruluşundan çok kısa bir süre sonra ihracat yapmaya başlamıştır. Şu anda 15 ülkeye düzenli olarak ihracat yapmaktayız. 2016 yılında şirket merkezimizi ve fabrikamızı müşterilerimize daha iyi hizmet sunmak ve imalat kapasitemizi önümüzdeki dönemde daha yukarılara taşımak ve ürün çeşitliliğimizi zenginleştirmek adına İstanbul-Beylikdüzü’ndeki 4.000m2 kapalı alanlı yeni binamıza taşıyarak hedeflerimizi büyütmüş olduk.

Hangi ülkelere ihracat yapmaktasınız?

Çoğunluğu Avrupa ülkeleri olmak üzere 15 ülkeye ürünlerimizi doğrudan göndermekteyiz. İsviçre,Fransa,Almanya,İtalya,İspanya,Belçika,Hollanda,Norveç,Danimarka,Litvanya,Rusya,Ukrayna,Azerbaycan,İsrail ve İran’a düzenli olarak ihracat yapmaktayız.

İhracatla ilgili hedefleriniz neler?

Her yıl bir önce yıla ilave uluslararası pazarlarda marka olmuş büyük çaplı birçok firmayı müşteri portföyümüze ekleyerek onların uzun vadeli tedarikçisi olabilmeyi başardık. Bu dev firmalara ve Türkiye’deki değerli müşterilerimize daha iyi hizmet vermek için yeni fabrika ve merkezimize taşınarak kapasitemizi büyüttük. Hedefimiz, elde ettiğimiz bu başarılara her yıl birkaç ülke daha ekleyerek, ihracat yaptığımız tüm ülkelerde en büyük enerji firmalarının tedarikçisi olarak pazarlarda derinlik kazanmayı hedefliyoruz.

Ürün ve ürün gruplarınızdan bahseder misiniz?

ARMONİTEL bakır veya alüminyum telleri belirli ölçülerde örerek elektrik sektörünün ihtiyaç duyduğu kesitlerde bağlantı baraları üretmektedir. Ayrıca bakır yapraklardan da, yaprak bara üretmekteyiz. Bakır ve alüminyum hammadde işleme konusunda uzmanlığımızdan dolayı müşterilerimizin özel imalatlarını da üretiyoruz. 

Ürün gruplarımız

Alüminyum/Bakır Örgü Baralar

Yaprak Baralar 

Su Soğutmalı ve Hava Soğutmalı Sekonder Kablolar

Kablo Çorapları

Kablolar İçin Blendaj Örgüler

Bakır/Alüminyum Özel İmalatlar

Ayrıca Halat Tipi Kablolar da ürün gamımıza katıldı.Ürünleriniz hangi sektörlerde nerelerde kullanılıyor?

Transformatörlerde,jeneratörlerde,hücrelerde,enerji üretim ve dağıtımının olduğu her yerde, Trafo ve pano bağlantılarında,elektroliz kaplama tesislerinde,ergitme ocaklarında,otomotiv sektöründeki kaynak makinalarında,ark ocaklarında,indüksiyon ocaklarında,her türlü topraklama amacıyla ürünlerimiz başarıyla kullanılmaktadır.

Kalite anlayışınızdan bahseder misiniz?

Ürünlerimiz hayati önem taşıyan sistemlerde kullanıldığından kuruluşumuzdan itibaren gerek hammadde gerekse işçilikte kalite birinci önceliğimiz olmuştur. Ülkemizin en önemli hammadde tedarikçileriyle çalışarak hammadde kalitesini en üst seviyede tutmaktayız. ARMONİTEL hurdadan değil katottan üretilen hammadde kullanmaktadır.

ARMONİTEL ISO9001 ve ISO14001 belgeleri sahibidir.Ayrıca Rusya için Ghost Belgemiz bulunmaktadır.Türkiye’nin ve dünyanın en büyük elektrik firmaları kalitemizi test ederek ürünlerimizi almakta ve memnuniyetlerinin sonucu olarak da firmamızı ve düzenli ve tedarikçileri listesine eklemektedirler.

Sektörünüzdeki yaşanan sıkıntılar nelerdir?

Müşterilerimizin özellikle hurdadan üretilen değil katottan üretilen hammadde kullanılmasına dikkat etmesini öneririz. Hurdadan üretilen hammadde ürünlerin ömrünü kısaltmaktadır. ARMONİTEL bu konuda kesinlikle ödün vermeyerek katottan üretilen hammadde kullanmaktadır. Ayrıca sektörde ürün seçerken akım değerleriyle sipariş vermeye yönelik bir alışkanlık oluşmuş bu ise müşterilerin ürün kıyaslaması ve doğru ürün kullanmalarını engelleyebilmektedir.

Bu konuyu biraz daha açar mısınız?

Örneğin bize 1.000A’lik bara talepleri geliyor. Ürün kesitlerini bizim belirlememizi talep ediyorlar. Kullanılan baranın kaç amper akım çekeceği gibi faktörler, baranın uzunluğuna, kullanılacağı hacmin büyüklüğüne, kaç tanesinin bir arada kullanılacağına, yatay mı? dikey mi? kullanılacağı, sabitlemek için kullanılan cıvataların sıkma torkuna, ortam sıcaklığına göre değişim göstermektedir.

Ürünleri tercih edecek kullanacak ve müşterilerimizin reel olarak ürünleri uygulamaları ve sistem olarak akım kapasitelerini test etmeleri gerekmekte olup doğru olan yöntem de budur. Yani imalatçıların “benim baram, bu kesitte şu kadar akım taşır” gibi bir beyanda bulunması doğru ve yeterli bir değerlendirmeyi ve kıyas yapmayı engellemektedir.

Asıl olan baralarda kullanılan bakırın saflığıdır. ARMONİTEL olabilecek en kaliteli saf bakır hammaddeyi kullanmak konusunda çok hassas hareket etmekteyiz. Bakırın iletkenlik katsayısı bellidir, kesitini de uygulamaya göre müşterilerimiz seçerek bizden talep edilen özelliklere göre ürün isterler biz de talep edilen kesitte üretim yaparız. Kesit konusunda pazarda ortak bir dil bulunmaması doğru ürün seçimi ve kıyasını engellemekte olup müşterilerimizi bu konuda teknik olarak bilgilendirmeyi kendimize bir görev edindik.

Son olarak okurlarımıza,müşterilerinize ne söylemek istersiniz?

Türkiye’nin son yıllarda uluslararası pazara verdiği önem bildiğiniz gibi artmıştır ve artmaktadır. Bu sebeple müşterilerimizin ürünlerini uluslararası standartlarda ve kalitede üretmek istediklerini ve uluslararası pazarları hedeflediklerini biliyoruz. Bu bilinçle üzerimize düşen görevin farkındayız ve ARMONİTEL ürünlerini kullanarak sorunsuzca dünya standartlarında kaliteyi yakalayacaklarını taahhüt ediyoruz.

Dünyanın en büyük enerji ve elektrik şirketleri ARMONİTEL’e güveniyor. Hedefimizi Dünya’nın alanında en iyisi olmak olarak belirlediğimizde bunu başaracağımıza inancımız tamdır. Ülke ve Milletimizin Dünya’da hakkettiği lider konuma gelmesini temenni ediyor ve ARMONİTEL olarak bu uğurda üzerimize düşeni yapmaya gayret ediyoruz.

Share
9148 Kez Görüntülendi.