logo

Hes Kablo, Yenilenebilir Enerjide de Fark Oluşturuyor…

Hes Kablo, Yenilenebilir Enerjide de Fark Oluşturuyor…

“Anadolu Güneşi Elektrik Üretiyor” isimli seminerde konuşan Hes Kablo Genel Müdür Ticari Yardımcısı Şükrü Kakillioğlu, “Hes Kablo 40 yıllık bilgi birikimi ve deneyimiyle kablo sektöründe liderliğini koruyor.

hes (2) (Medium)Geleceği inşa ederken sürdürülebilir ve temiz enerjinin gereği artık aşikâr. Bu tür yatırımlarda yani yenilenebilir enerji santrallerinde kullanılan malzemeler için 25 yıl performans garantisi isteniyor. Bu malzemelerden bir tanesi de kablo. İşte kabloda marka olmanın önemi de burada ortaya çıkıyor. Hes Kablo olarak biz de deneyim, bilgi birikimi ve markamızla ön plana çıkıyoruz” dedi.

“Anadolu Güneşi Elektrik Üretiyor” isimli sektör buluşması, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü (YEGM) ve TEDAŞ’ın destekleriyle Kayseri Hilton Oteli’nde düzenlendi. Hes Kablo’nun da sponsorlar arasında yerini aldığı, yatırımcılar ve sektör temsilcilerini bir araya getiren organizasyona Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Ak Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Hes Kablo Genel Müdür Ticari Yardımcısı Şükrü Kakillioğlu ve birçok firma yetkilisi katıldı.

 “40 yıllık birikimimizle liderliğimizi koruyoruz”

Toplantıda konuşan Hes Kablo Genel Müdür Ticari Yardımcısı Şükrü Kakillioğlu, geleceği inşa ederken sürdürülebilir ve temiz enerjinin gerekliliğini vurgulayarak, “Hes Kablo 40 yıllık bilgi birikimi ve deneyimiyle kablo sektöründe liderliğini koruyor. Yenilenebilir enerji sektöründe yatırım yaparken santrallerde kullanılan malzemeler için 25 yıl performans garantisi isteniyor. Bu malzemelerden bir tanesi de kablo. İşte kabloda marka olmanın önemi de burada ortaya çıkıyor. Hes Kablo olarak biz de deneyim, bilgi birikimi ve markamızla ön plana çıkıyoruz” dedi.

“2015 yılında da büyümeye ve Türkiye ekonomisine değer katmaya devam edeceğiz”

hes (1) (Medium)Hes Kablo’nun hizmet kalitesinden de bahseden Şükrü Kakillioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hes Kablo ailesi olarak İSO 500 listesinde 65’inci sırada yer aldık ve son 10 yıldır kablo sektöründe liderliği elimizde bulunduruyoruz.

Hes Kablo olarak hizmet kalitemizi her gün daha da artırarak kablo sektöründeki çıtayı bir basamak üste taşıyoruz. Beş büyük markanın bulunduğu sektörde dünya markalarıyla yarışan bir konumdayız. Rekabet gücümüzü ise Ar-Ge çalışmalarımızdan alıyoruz.

Son olarak güneş enerjisi panellerinde kullanılan solar kabloları da üretim yelpazemize kattık. Bu yıl hedef pazarlarımızdaki olumsuzluklara rağmen reel olarak yüzde 10 büyüme kaydettik. Bugün 125’den fazla ülkeye 150 milyon doların üzerinde ihracat gerçekleştiriyoruz. 2015 yılında da büyümeye ve Türkiye ekonomisine değer katmaya devam edeceğiz.”

1261 Kez Görüntülendi.