logo

İLHANLI Enerji, Yenilenebilir Enerji Projesinin Birini Daha İşletmeye Aldı!

İlhanlı Enerji, 6,8 MW kurulu gücü hedefleri doğrultusunda yatırımını tamamlayarak enerji üretimdeki payını arttırarak üretim santrallarını devreye almaya devam ediyor.

2016 yılında devreye alınan İlhanlı Enerji Hidroelektrik Santralı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın kabülü ile tam kapasite üretime başladı. Kaynaşlı Nehri’nin üzerine inşaa edilen, 2011 yılında proje inşaatına başlanılan Güneş Hidroelektrik Santralı, İlhanlı Enerji’nin Kaynaşlı nehri üzerindeki 6,8 mw güç santrali olma özelliğini taşıyor. 6,8 MW kurulu gücü ile Güneş hidroelektrik santralının 2016 yılında üretime başlamasıyla, İlhanlı Enerji bugün geldiği noktada 67 MW kurulu güce ulaşmış oldu.

logoİlhanli Enerji Yönetim Kurulu Başkani Mirzeydin İlhanli: “ülkemizin enerji ihtiyacini çevreye duyarli ve  yenilikçi teknolojileri kullanarak karşilamak üzere çiktiğimiz bu yolda, tamami yenilenebilir enerji kaynaklarindan olan üretim portfoyümüzü her geçen gün artirmaya gayret sarfediyoruz. Bu yatırımlarımızdan Güneş Hidroelektrik Santrali’ni 11 milyon USD’lik bir yatırımla devreye alarak toplam kurulu gücümüzü 67 mw’a çikardik. Türkiye enerji sektörüne üretim yaparak her anlamda katkıda bulunmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Share
6103 Kez Görüntülendi.