logo

KEMA Laboratuvarları El Değiştirdi

KEMA Laboratuvarları El Değiştirdi

Kema Laboratuvarları için DNV GL ve CESI devretme anlaşması imzaladılar.

-Kema Laboratuvarları yüksek güç ve yüksek gerilim ekipmanlarının test edilmesi, denetlenmesi ve sertifikalandırılmasından sorumludur.

– KEMA Laboratuvarlarının satın alınması, CESI’yi dünyanın önde gelen güç bileşenleri testi, bağımsız tedarikçisi haline getirmektedir.

– 2014 yılından beri DNV GL markalı eski KEMA enerji ve yenilenebilir enerji hizmetleri, DNV GL’de kalacak.

– DNV GL, enerji ve yenilenebilir sektörler için bağımsız danışmanlık ve sertifikasyon hizmetlerine odaklanmaya devam edecek.

Dünyanın en büyük bağımsız güç ve yenilenebilir enerji uzmanları kaynağı olan DNV GL ve enerji sektöründe test, inceleme ve teknik danışmanlık hizmetlerinde dünya lideri olan CESI, KEMA Laboratuarlarının sahipliğini için devretme anlaşması imzaladı. Bu transfer işlemi KEMA’yı ve Arnhem, Prag ve Chalfont’deki laboratuarlarında gerçekleştirilen tüm yüksek voltaj ve yüksek güç test ve inceleme faaliyetlerini kapsamaktadır. Transfer işleminin tamamlanmasının, yasal onaylar dahil olmak üzere, geleneksel kapanış koşullarına bağlı olarak, 2019 sonunda gerçekleşmesi bekleniyor.

KEMA test ve denetleme tesisleri en yüksek kısa devre gücü olan 10.000Mva ile dünyanın en büyük yük-güç laboratuvarını ve süper şebekeler için ultra yüksek voltaj bileşenlerinin testini yapabilecek dünyanın ilk laboratuvarını ayrıca akıllı şebeke bileşenlerinin gelişmiş testlerine olanak sağlayan Esnek Güç Şebeke laboratuvarını kapsamaktadır. Tüm eski KEMA çalışanları, danışmanlık hizmetleri ve DNV GL’nin elektrik kesintisi hizmet onayları ve testlerinin, akü testlerinin, trafo yağı testlerinin ve akıllı şebeke testlerinin, test ve doğrulama hizmetleri dahil olmak üzere tümü DNV GL bünyesinde kalacaktır.

Transfer işlemi tamamlandığında, hem CESI hem de DNV GL için önemli faydalar sağlayacaktır. CESI, laboratuvarlarının kapsamlı uzmanlığını ve yeteneklerini KEMA’nın uzmanlarıyla birleştirerek, enerji endüstrisi için ileri teknolojik bileşenlerin bağımsız testlerinde dünya lideri olacak. İşlem tamamlandığında, DNV GL, 2000 güç ve yenilenebilir uzmanlardan oluşan daha odaklanmış bir küresel enerji organizasyonuna sahip olacak ve dünya’daki elektrifikasyon ve dekarbonizasyon devam ettikçe, hızla değişen gelecekteki pazarın, teknoloji taleplerini karşılamak için DNV GL bu yapısını çok daha hızlı ölçeklendirebilecek.

CESI Ceo’su Matteo Codazzi; “CESI, Hollanda, İtalya, Almanya, Çek Cumhuriyeti ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki dünyanın en gelişmiş test laboratuvarlarına sahip olacak ve dünya çapında büyük kamu hizmetlerine ve enerji endüstrisi için küresel HV/og/LV bileşenleri üreticilerine birinci sınıf Test ve denetim hizmetleri sunacak. Enerji sektörü derin bir dönüşüm geçiriyor ve müşterilerin sürekli gelişen ihtiyaçları var. CESI ve KEMA’nın ilgili laboratuvarlarının birleşimi ve yetenekli profesyonellerimizin ortak uzmanlığı sayesinde, enerji sektörü için bağımsız testler ve denetimlerde küresel pazar liderini oluştuma yolunda ilerliyoruz. CESİ ve KEMA, dünya çapındaki müşterilerimize, enerji geçişinin zorluklarını etkili bir şekilde ele almak için ve olağanüstü hizmetler sunmak için benzersiz bir şekilde konumlandırılacaktır” dedi.

DNV GL Ceo’su Ditlev Engel; “2018’de yılında, laboratuvarlarımız için stratejimizin gözden geçirilmesinin ardından, KEMA Laboratuvarlarını sahipliğini teslim edebileceğimiz bir firma bulduğumuza seviniyoruz. DNV GL olarak enerji sektöründe, müşterilerimize, rüzgar enerjisi, güneş enerjisi ve depolamanın enerji şebekelerine entegrasyonunun sağlanmasında yardımcı olan gelişmiş, genel olarak dijital, danışmanlık, Test ve sertifikasyon hizmetlerinde işimize odaklanmaya ve genişletmeye devam edeceğiz. Bu strateji doğrultusunda, son yıllarda dijital platformlar, solar PV ve şebekelerdeki uzmanlığı ile tanınmış birinci sınıf şirketleri satın aldık. Ayrıca yenilenebilir enerji alım anlaşmaları için dijital pazar yeri olan Instatrust ve güvenilir şebekeler için dijital hata tespit hizmeti olan Smart Cable Guard gibi yeniliklere yatırım yaptık. Güvenilir danışmanlık ve belgelendirme hizmetlerimizi, büyütmek ve genişletmek için bu yolda devam edeceğiz,” dedi.

344 Kez Görüntülendi.