Legrand Elektrikli Muhafaza Uygulamaları İçin Tel Süspansiyon Sistemini

0
25964

Legrand yeni tel bazlı süspansiyon sistemi Swiftwire’ı tanıttı. Legrand’ın genel kablo yönetimi ve aydınlatma barası portföyünden ürünleri askıya alabilen bu cihaz, geleneksel dişli çubuk süspansiyon sistemlerine kıyasla hızlı kurulum sunmakta ve aynı zamanda sağlık ve güvenliği de artırmaktadır.

Swiftwire sistemi üçüncü taraflarca onaylanmış güvenli çalışma yüklerine sahiptir ve yüksek gerilme dereceli (1960N/mm2) galvanizli veya paslanmaz çelik tel ve maksimum bağlantı güvenliği için iki bağımsız kilitleme kanalı içeren tek bir döküm mekanizmasından oluşur. Beş farklı boyutta mevcut olan mekanizmanın muhafazası, paslanmaz çelik yaylar ve kamalarla Zamac 5’ten yapılmıştır ve birçok korozif ortamda kullanım için idealdir.

Swiftwire mekanizmasındaki anahtarsız ayarlama, doğru kurulumu sağlamak için sistemin hızlı ve kolay bir şekilde ayarlanmasını, mekanizmanın ergonomik tasarımı ise eldiven giyerken kolay kurulum ve kullanım sağlamaktadır.

Swiftwire, dişli çubuk sistemlerinden daha hızlı bir şekilde monte edilmesinin yanı sıra, eşdeğer işleri tamamlamak için daha az malzeme gerektirmektedir. 100 metrelik dişli bir çubuk montajı, yaklaşık 45 kg birleşik ağırlıkla 34 x 3m uzunluğunda çubuk gerektirmektedir. Swiftwire sistemini kullanan aynı kurulumun tamamlanması için sadece 7kg tel gerekmekte ve hem sahaya taşınmasında hemde manuel kurulumda kolaylık sağlamaktadır.

Swiftwire sistemi, daha verimli proje yönetimine olanak tanıyan tüm ilgili kablo, sabitleme ve mekanizmalarla birlikte gelen, uygulamaya özel paketlerden oluşmaktadır.

Kirişler, çatı kirişleri, çatı makasları ve diğer mevcut özellikler dahil olmak üzere etrafı saran kurulumları kolaylaştırmak için halka uçlu tellerle birlikte önceden paketlenmiş tel sistemleri de mevcuttur. Legrand kablo yönetimi ürün portföyünün trapez kurulumlarını kolaylaştırmak için birden fazla muhafazanın paralel olarak çalışmasını sağlayan özel paketlerini sunmaktadır. Beton tavanlar için, çeşitli beton ankraj bağlantılarını içeren bir dizi paket daha mevcuttur; ürün yelpazesinde diğer tavan tiplerini korumaya yardımcı olacak ek donanımlar da yer almaktadır.

Legrand İngiltere ve İrlanda Kablo Yönetimi Pazarlama Müdürü  Mark Williams açıklamasında: ” Dişli çubuk genellikle havai kablo yönetimi ve bara kurulumlarını desteklemek için bir çözüm olsa da, şüphesiz bir projeye önemli malzeme ve işçilik maliyetleri ekler; yüksek çalışma süreleri nedeniyle artan sağlık ve güvenlik risklerinden bahsetmiyoruz bile. Çoğu ticari ve endüstriyel binayı desteklemek için gereken güç ve veri kablolama çözümleri göz önüne alındığında, tel tabanlı bir süspansiyon sistemine geçiş yapmak yükleniciler için kurulum sürelerini önemli ölçüde azaltabilir. Legrand’ın Swiftwire sistemi, ergonomik kullanımı hızlı hareket eden bir klips mekanizması ve saniyeler içinde kesilebilen yüksek mukavemetli tel ile birleştirir. Kısacası, ticari ve endüstriyel binalarda kablo ve güç dağıtım sistemlerini desteklemek için hızlı, güvenli ve oldukça etkili bir yöntem sağlamaktadır,”dedi.