logo

Leybold, İki Vakum Hesaplama ve Simulasyon Aracını Başlatıyor

Vakum teknolojisi uzmanı Leybold, müşterinin pompa seçimine ve komple vakum sistemlerinin düzenine yardımcı olmak için iki yeni çevrimiçi araç geliştirdi: Pompa Bulucu ve LEYCALC hesaplama aracı. Vakum teknolojisi uzmanı Leybold, müşterinin pompa seçimine ve komple vakum sistemlerinin düzenine yardımcı olmak için iki farklı kullanım durumunda kullanılmak üzere tasarlanan, iki yeni çevrimiçi araç geliştirdi: Pompa Bulucu ve LEYCALC hesaplama aracı. Bu yeni web tabanlı araçlarla kullanıcılar vakum çözümlerini çevrimiçi olarak seçip oluşturabilecekler. Vakum bilgisine sahip kullanıcılar, vakum sistemlerinin davranışını ve performansını ayrıntılı olarak hesaplamak için LEYCALC kullanabilir. Pompa Bulucu, yeni başlayanları bile bir sorgu yöntemi uygun ürünlere yönlendirebilecek.

Adım Adım Doğru Yöne

Pompa Bulucu, vakum uygulamaları için ideal pompayı bulmak üzere kullanıcılarını adım adım yönlendirmek için tasarlanmıştır. Seçim aracının kullanımı süresince pompalar, hazne boyutu, hedef basınç ve boru boyutları için değerler girilerek ayarlanabilir. Farklı vakum uygulamalarını modellemek için iki hesaplama seçeneği vardır: proses akışı ve vakum odası pompası aşağı uygulaması. Proses akışı, sabit basıncın taşındığı sürekli bir gaz akışıdır. Vakum odası pompası aşağı uygulaması, odanın belirli bir hedef basınca pompalandığı / boşaltıldığı bir uygulamadır. Sonuç, müşterinin gereksinimlerini karşılayan bir dizi vakum pompasıdır.

Hedeflenen Ürün Seçimi

LEYCALC, Leybold’un uygulama uzmanlarıyla aynı güçlü algoritmaları kullanan vakum sistemlerinin ayrıntılı mühendisliği için kullanılabilir. Araç, müşterilerin vakum sistemlerini tamamen bağımsız olarak hesaplamasını sağlamakta ve karmaşık senaryolar için tam uzman desteği sunmaktadır. “Önceden, müşteriyle ilk temas sırasında oda boyutu, proses gazları, çevrim süreleri, boru uzunluğu ve basınç değerleri gibi parametreleri ayarlamak zorunda kaldık. Simülasyon yazılımı yardımıyla, kullanıcı konfigürasyonları bağımsız olarak hesaplayabilir ve vakum performansı hakkında ilk fikir edinebilir. Geçmişte, bu tür ayrıntılar hakkında genellikle uzun diyaloglar vardı.” Diye açıklamalarda bulunan Endüstriyel Vakum Global Uygulama Yöneticisi Dr. Tom Kammermeier: ” LEYCALC’in müşterilerimizle temas kalitesini artırmasını bekliyoruz,” dedi.

Verimli İletişim Ve Hızlı Çözümler

Çevrimiçi aracın kullanıcısı pompanın odasını ve hedef basıncı tanımladıktan sonra, LEYCALC bir pompa aşağı eğrisi hesaplamasını gerçekleştirir: Sonuç hemen bir diyagramda görüntülenir. Bu, havayı odadan belirli bir basınca pompalamanın ne kadar sürdüğünü ve basıncın zamanla nasıl geliştiğini tam olarak gösterir. Alternatif olarak, kullanıcı bir pompa sisteminin pompalama hızı eğrisini hesaplayabilir. Bu, belirli bir basınçta hangi pompalama hızının sağlandığını göstermektedir. Tüm hesaplama verileri merkezi olarak saklanır ve kayıtlı müşteriler tarafından herhangi bir zamanda ve herhangi bir cihazdan çağrılabilir. Hesaplama sonuçları Leybold’daki uzmanlarla da paylaşılabilir. Bu, ilgili vakum uygulaması hakkında ayrıntılı bir tartışmaya izin verir. Genel olarak, platform karmaşık projelerde çok daha verimli müşteri iletişimi ve daha hızlı çözümlere yol açmaktadır. Leybold’un vakum uzmanları belirli hesaplamalarla ilgili soruları zamanında cevaplamaktan mutluluk duyacaklardır.

İletkenlik Kayıpları Hemen Görünür

Çevrimiçi yapılandırıcıdan sorumlu BT Müdürü Hannes Kamecke: ” Bir vakum sisteminin odaları ve pompalarına ek olarak, boru hatlarının farklı etkileri de dikkate alınır. Bunlar arasında tüm basınç aralıklarında ve akış rejimlerinde iletkenlik etkileri, bloklama ve tabii ki hatların hacmi yer alır. Bununla birlikte, diyagram, boru çapının artırılması gerektiğini hemen gösterir,” dedi. Bazı durumlarda, daha yüksek bireysel performansa sahip bir pompanın genel vakum performansını iyileştirmeyeceği anlaşılmaktadır, çünkü azalmalar yanlış boyutlandırılmış bir boru hattından kaynaklanmaktadır.

Daha Fazla Gelişme Planlandı

Web tabanlı yazılım çözümü üzerinden çalışan navigasyonun kullanımı, tabletler, akıllı telefonlar gibi her türlü cihazda rahatlıkla mümkündür. Açıklamaya ihtiyaç duyan bölümler vakum tekniği  üzerinde daha ayrıntılı bilgi ile bağlantılıdır. Gelecekte LEYCALC, yüksek vakum uygulamalarını da kapsayan tüm Leybold ürün portföyünü oluşturacak. Hannes Kamecke: “Yeni hesaplama araçlarının yayınlanmasıyla Leybold, on yıllar boyunca toplanan vakum bilgisini müşterilerinin kullanımına sunuyor ve böylece modern dijital müşteri iletişimi için temel oluşturuyor. Bu nedenle teklif, vakum uzmanının dijital müşteri deneyimi stratejisinde önemli bir yapı taşını temsil ediyor, “dedi.

Etiketler: » » » » »
Share
2313 Kez Görüntülendi.