logo

Mersen Devre Koruma Cihazlarının Aralığını 1000V DC ve 1500V DC Kurumları için Genişletti

Mersen Devre Koruma Cihazlarının Aralığını  1000V DC ve 1500V DC Kurumları için Genişletti

Mersen, doğru akım tesisatları için devre koruma cihazları ve ekipmanları geliştirmeye devam ediyor. Fotovoltaik sektörü şu anda şebeke içi sistemler ve kendi tüketimi için benzersiz bir büyüme yaşıyor ve bu nedenle kurulu sistemlerin güvenliği konusunda özel dikkat gerekiyor.

Mersen’in ‘HelioProtection’ serisi, güç seviyelerinin 100 kWc’yi aştığı pazarlara yöneliktir ve üçten fazla diziden oluşan elektrik tesisatlarını korumak için sigorta ve sigorta tutucular içerir. Sigorta ve sigorta tutucularına ek olarak Mersen, 1000V DC ve 1500V DC sistemleri için paratoner ve kesme anahtarları da sunmaktadır. Mersen’in ürün yelpazesindeki tüm ürünlerin, fotovoltaik tesisler için geçerli standartlara uygunluğu bulunmaktadır.

Yeni 1XL ve 2XL Sınırlı Dağıtım Sigortaları

Mersen 160A ile 400A arasında değişen ‘HP15NH 1500V DC 3L’ sigortalarına ek olarak, şimdi özellikle düşük güç tesisatları için 50A ile 250A arasında değişen yeni ‘1XL’ ve ‘2XL’ sigortalar da sunuyor. Bunlar, eşdeğer büyüklükteki diğer sigortalarla karşılaştırıldığında, ısıyla ilişkili enerji kaybında% 20 azalma ile karakterize edilir.

HP15NH 3L, 1XL ve 2XL sigortalar doğrudan baralara veya bir sigorta tutucuya takılıdır. Bakım kolaylığı için Mersen, biri açık tabanlı ve diğeri istemsiz temasa karşı korumalı, birisi 1XL sigorta için diğeri ise 2XL ve 3L sigortalar için iki versiyonda mevcut olan iki tip sigorta tutucu geliştirmiştir. ‘HelioProtection’ ürün yelpazesinin tamamı IEC ve UL standartlarına uygundur.

Döner Açılı Yeni ‘Helio Protection’ Sigorta Tutucusu

Mersen, döner kıskaçlı yeni bir ‘HelioProtection’ sigorta tutucusu tasarladı. Bu model, her bir dizinin koruyucu tabanına monte edilmiş 1A ile 32 A silindirik sigortalar için tasarlanmıştır. Çekmece tarzı bir tutucudan daha kolay açılmasını sağlayan bu DIN raya monte edilen sigorta tutucusu, daha önce ürün gamında bulunan vidalama modelini tamamlayıcı niteliktedir.

Yeni Tip 1 ve Tip 2 Paratonerler

Mersen, 1500V DC tip 1 ve tip 2 paratonerleri piyasaya sürüyor. Çıkarılabilir kartuş, 2018’de yayımlanan ‘PCB Plug-in 1500V DC’ paratoner ile uyumludur. Fotovoltaik tesisatlarda ‘IEC 61643-31’, ‘EN-50539-11’ ve ‘UL 1449 PV’ standartlarına uygun olan bu dahili sistem, tesisatın koruyucu sigorta hattına olan ihtiyacını ortadan kaldırmak için özel olarak tasarlanmıştır.

248 Kez Görüntülendi.