logo

Middle East Energy 2020 Fuarı Covid-19 Virüsünün Gölgesinde Kaldı…

Middle East Energy 2020 Fuarı  Covid-19 Virüsünün Gölgesinde Kaldı…

Orta Doğu’nun en uzun soluklu Elektrik Fuarı Middle East Energy, 3-5 Mart 2020 tarihlerinde Dubai’de 45. kez kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Dubai Middle East Energy Fuarında Basın Olarak Türkiyeyi temsil eden Electricity Turkey Dergisi SA. A60 no’lu standında yer alıyor.

Her yıl 120’den fazla ülkeden gelen binlerce ziyaretçiyi ağırlayan fuar, Orta Doğu ve Afrika başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından sektör temsilcileri tarafından dikkatle takip ediliyordu. Fuarda katılımcı firmalar bir çok ülkeye ihracat imkanı yakalıyordu

Ancak bu yıl Korona virüsü salgının katılımcı ve ziyaretçilerin bir kısmını tedirgin etmesinden dolayı fuar ziyaretçi açısından oldukça zayıf başladı. Ziyaretçilerin Çin’li firmaların olduğu alanlara uğramadığı gözlendi.

Türkiye’den ve Avrupa’dan bazı katılımcılar Corona virüsü sebebiyle fuarın ileri bir tarihe tehir edilmemesinden dolayı, tepki amaçlı bu yıl ki fuarda stantlarını açmadı.

Katılımcı olan yerli ve yabancı firmalarla yaptığımız görüşmelerde fuarın tarih değişikliği yönünde talepte bulunmamıza rağmen olumsuz görüş bildiren organizatörün fuarı düzenlemesi ile gördük ki ziyaretçi açısından haklılığımız ortaya çıktı şeklinde açıklamalarda bulundu…

13275 Kez Görüntülendi.