logo

Nynas Dünya’nın İlk Biyo Bazlı Yüksek Performans Trafo Sıvısını Duyurdu

Nynas Dünya’nın İlk Biyo Bazlı Yüksek Performans Trafo Sıvısını Duyurdu

NYTRO® BIO 300X’in piyasaya sürülmesiyle Nynas, yeni biyo-bazlı ürün yelpazesine ilk ürününü ekleyerek yüksek performanslı transformatör sıvıları portföyünü tamamlamış oldu.

Nynas, Elektrik Endüstrisi Global Pazar Müdürü, Koen Kempeneer; “NYTRO BIO 300X, yıllarca süren yoğun araştırmaların sonucudur. Şimdi üstün performans ile% 100 yenilenebilir ürün sunabiliyoruz. Bugün piyasada başka hiçbir ürün yok. Bu gerçek bir yenilik,” dedi.

Bu yeni sıvının önemli bir avantajı, ultra düşük viskozitesi sayesinde olağanüstü iyi soğutma sağlamasıdır. Transformatörün sargı sıcak nokta sıcaklığı önemli ölçüde azaltılabilir. İlk çalışmalar, ortalama mineral yağlara kıyasla 10 dereceye kadar iyileşme ve ester sıvılarına kıyasla yaklaşık 20 derece daha düşük olduğunu göstermektedir. Aşırı yükleme kabiliyetinin yanı sıra termal tasarım optimizasyonu içinde, devasa bir potansiyele sahip.

Nynas’taki Elektrik Endüstrisi Teknik Danışmanı Carl Wolmarans’a göre, NYTRO BIO 300X aynı zamanda dünyada hazır biyobozunurluğu ve üstün oksidasyon kararlılığını birleştiren tek üründür. Elektrik endüstrisi için diğer tüm Nynas ürünleri gibi, NYTRO BIO 300X de tamamen geri dönüştürülebilir bir yapıdadır.

NYTRO BIO 300X, IEC 60296 spesifikasyonlarını karşılamakla kalmayıp, üzerine çıkmaktadır. NYNAS’ın portföyüne eklenen bu ürün, transformatör OEM’lerinin ve yardımcı programlarının, belirli bir uygulama için en uygun akışkanın seçilmesinde daha fazla esneklik sağlar.

Etiketler: » » » » » » »
310 Kez Görüntülendi.