BİYO-BAZLI TRAFO SIVISINA TAM NOT

0
251

Pazar lideri Buchholz rölelerinde kullanılmak üzere titizlikle test edilen ve onaylanan Nynas NYTRO® BIO 300X trafo sıvısı, daha sürdürülebilir bir soğutma çözümü sunuyor.

Uzun ve kapsamlı bir değerlendirme programının ardından, Buchholz rölelerinin pazar lideri üreticisi Alman Elektromotoren und Gerätebau Barleben (EMB) şirketi, ürünlerinde Nynas’ın yeni biyo-bazlı trafo sıvısı NYTRO® BIO 300X’in kullanımını onayladı. Yenilenebilir ve biyolojik olarak parçalanabilir olan bu trafo sıvısının, farklı tasarım ve boyutlardaki tüm Buchholz rölelerinde tüm sıcaklıklarda güvenli ve doğru bir şekilde çalıştığı kanıtlandı.

Nynas Elektrik Endüstrisi Teknik Müdürü René Abrahams, “NYTRO® BIO 300X, uygun sıcaklık aralığında yüzdürme testleri ve akış aktivasyon testleri dahil olmak üzere pek çok zorlu testten başarıyla geçti,” diye açıklıyor.

Nynas’ın çalışmada kullanılan referans sıvıların performansına eşit düzeyde performans gösteren biyo-bazlı sıvısı, elektrik endüstrisine ek faydalar sunuyor. Ultra düşük viskozitesi ile üstün ısı transferi yapabilen bu ürün, bu sayede güç trafolarının daha verimli bir şekilde soğutulmasını sağlıyor.

René Abrahams, “EMB tüm değerlendirmelerde her zaman çok titiz davranıyor ve biz bunun için onlara minnettarız çünkü bu, müşterilerimizin biyo-bazlı soğutma sıvımızı trafo aksesuarlarında hiçbir sorun yaşamadan kullanabileceklerinden yüzde 100 emin olabilecekleri anlamına geliyor,” diyor.

EMB, sıvı soğutmalı trafolar için koruma ve izleme çözümleri geliştiren ve üreten lider şirket olarak, teknik yeniliklerin daima ön saflarında yer alıyor. EMB’nin Nynas’ın NYTRO BIO 300X ürününe verdiği onay, elektrik endüstrisinde daha sürdürülebilir yalıtım sıvısının kullanımının artmasına katkıda bulunuyor.

Nynas, olası tüm iklim şartlarına, her türlü tasarıma ve çalışma koşuluna uyacak şekilde geliştirilmiş, piyasadaki en geniş trafo sıvısı yelpazesine sahiptir. Dünyanın lider trafo sıvısı tedarikçisi olarak Nynas, yeni ürün sınıfları geliştirmek ve mevcut ürünleri iyileştirmek için muazzam Ar-Ge yatırımları yapıyor. NYTRO BIO 300X de şirketin uzmanları tarafından yürütülen bu tür bir çalışmanın sonucunda geliştirildi. Biyo-bazlı ve biyolojik olarak parçalanabilen bu trafo sıvısı, aynı zamanda üstün kararlılık özelliğine sahip ve tüm endüstri standartlarını karşılıyor.

René Abrahams, “Dünyanın dört bir yanından tüm trafo müşterileri artık sistemlerinde kullanmak üzere Nynas’ın NYTRO BIO 300X trafo sıvısını EMB Buchholz röleleriyle birlikte güvenle sipariş edebilir ve daha sürdürülebilir sıvımızın alternatif herhangi bir soğutma sıvısı kadar iyi performans göstereceğinden emin olabilir,” diyor.

Nynas, yeni ve sürdürülebilir alternatif çözümlerin kullanımını optimize etmeye destek olmak amacıyla, yeni yalıtım sıvılarının değerlendirilmesini sağlamak üzere ortak tedarikçilerle yakın bir şekilde çalışıyor.

#Nynas_Transformer_Oil #