logo

Prysmian, 2015 Yılı Boyunca Üniversiteler de Eğitimler Vermeye Başlıyor.

Prysmian Group Türkiye, Ülkemizdeki Teknik Üniversitelerde 2015 Yılı Boyunca Eğitimler Vermeye Başlıyor. İlk buluşma İstanbul Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü öğrencileri ile gerçekleştirildi.

turkiye (1) (Medium)Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu olan Prysmian Group Türkiye, 2012 yılında duyurduğu, Türk kablo sektörünün en gelişmiş bilgilendirme ve eğitim projesi olan “Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…” girişimi doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.

Teknolojideki gelişmeleri yakından izleyerek geliştirdiği yenilikçi ürünleri ve yatırımlarıyla, yarım yüzyıldır Türkiye’nin endüstrileşme sürecine ve Türk kablo sektörüne önemli katkılarda bulunan Prysmian Group Türkiye, çeşitli üniversitelerin mühendislik fakültelerindeki öğrencilere, “Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…” girişimi çerçevesinde, 2015 yılı boyunca eğitim verecek. Bu kapsamdan, ilk eğitimini İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü’ndeki 60 mühendislik fakültesi öğrencisine veren Prysmian Group Türkiye, eğitim boyunca özellikle öğrencilerin ilgi alanları kapsamında ‘Genel Kablo Yapısı ve Uygulamaları’ hakkında detaylı bilgiler verdi.  Başlattıkları yeni eğitim süreci ile ilgili olarak konuşan Prysmian Group Türkiye CEO’su Erkan Aydoğdu “2012 yılında açıkladığımız firma misyonumuz ‘Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz’ kapsamında, fabrikamıza ve sektörümüze olduğu kadar, Türkiye’nin geleceği gençlerimize de yatırım yapıyoruz.

OLYMPUS DIGITAL CAMERABu anlamda, öğrenci arkadaşlarımızla buluşmaktan dolayı mutluluk duyduğumuzu belirtmek isterim. Vermiş olduğumuz eğitimler kapsamında, mühendislik fakültesi öğrencileri arasında başta genel kablo yapısı ve uygulamaları olmak üzere kablo güvenliği ve Türkiye’deki kablo kullanım alanları gibi birçok konuda farkındalık oluşturmak istedik. Planlarımız dahilinde başka üniversitelerin mühendislik bölümlerindeki öğrencilere de eğitim vermeyi hedefliyoruz ” dedi.

Eğitime, öğrenci ve üniversite yetkililerinin yanı sıra Prysmian Group Türkiye’den Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Tamer Yavuztürk, Ürün Müdürü Emre Şimşek ve Kablo Tasarım Uzmanı Murat Çakırkaplan katıldı.

Share
1023 Kez Görüntülendi.