logo

Prysmıan Group’ un Yeni Ceo’su Erkan Aydoğdu Görevine Başladı

erkan (3) (Medium)Dünyanın lider kablo üreticisi Prysmian Group’un Türkiye operasyonu olan Prysmian Group Türkiye’nin CEO’luğuna atanan Erkan Aydoğdu göreve başladı. 

Kurulduğu 1964 yılından bu yana birçok ilke imza atan ve Türkiye endüstrisinin istikrarlı gelişimine katkı sağlayan Prysmian Group Türkiye’nin CEO’su olarak atanan Erkan Aydoğdu 1 Ocak 2015 tarihi itibariyle görevine başladı. Aydoğdu, takım çalışmasına ve insana odaklı bir yaklaşım benimseyen çalışma şekliyle yıllardır Prysmian Group Türkiye’nin büyümesine önemli katkılarda bulunuyor.

CEO olarak göreve başlamasının ardından ilk açıklamasını yapan Aydoğdu, “Prysmian Group Türkiye’yi daha da ileriye taşıma gücümüzü tecrübemizden, çalışanlarımızdan, müşterilerimizden, iş ortaklarımızdan alıyoruz. Çalışmalarımıza 2011 yılında şirket misyonları arasına eklenen “Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz” yaklaşımımızla ve şevkle devam edeceğiz.

erkan (2) (Medium)Başarımıza başarı katmak en büyük hedefimiz” dedi.  Prysmian Group Türkiye yeni CEO’su olarak atanan Erkan Aydoğdu, 1997 yılında Üretim Planlama departmanında aldığı görevle Prysmian ailesine katıldı.

2000 yılında İtalya’da Proses Kaizen Mühendisi olarak çalışmaya başladı. 2001-2002 yılları arasında şirketin Avrupa’daki değişik fabrikalarında sürekli iyileştirme ekiplerine liderlik yaptı. 2003 yılında Türkiye’ye dönen Aydoğdu, sırasıyla Lojistik Şefi ve Lojistik Müdürü olarak görev yaptı. 2010 yılında Ar-Ge ve lojistik departmanlarının direktörlüğüne atandı. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunu olan Aydoğdu evli ve 2 çocuk babası, iyi derecede İngilizce ve İtalyanca biliyor.

Share
1249 Kez Görüntülendi.