logo

Prysmian Group’un İnovasyon Merkezi Corporate Hangar’dan İlk Başlama Projesi ‘Alesea’

Prysmian Group’un İnovasyon Merkezi Corporate Hangar’dan İlk Başlama Projesi ‘Alesea’

Prysmian Grup, inovasyon merkezi olan Corporate Hangar’ın işbirliğiyle, sanal kablo makara asistanı olarak çalışacak ve Corporate Hangar’ın ilk başlangıç projesi olacak ‘Alesea’ ‘yı başlatmak için hazır.

‘Alesea’ güç kablosu makaralarının yönetimi için akıllı sanal asistan sağlayacak. Fanciulli, EVP: “Biz hizmetlerimizin kapsamını genişletmek için, dijitale odaklanıyoruz,” dedi.

2017 yılında Prysmian Group tarafından güçlü ilgi gören yüksek değerli projeleri desteklemek ve geliştirmek için kurulan inovasyon merkezi Corporate Hangar’ın geliştirdiği ‘Alesea’, uygulama aşamasına girebilen ilk başlangıç projesidir. ‘Alesea’, kablo tamburuna monte edilmiş akıllı bir cihaz, verilerin depolandığı ve işlendiği bir bulut altyapısı ve sezgisel bir Web platformundan oluşuyor. Alesea, GPS bulucu, çevre ve hareket sensörleri ve dünya çapında kapsama sağlayan çok ağlı mobil iletişim ile donatılmıştır. Sistem, kablo tamburu konumu, olası hırsızlık ve kurcalama durumları, tambur kullanımı ve mevcut kablo miktarı hakkındaki bilgilere gerçek zamanlı erişim sağlamaktadır.

Yenilik, Prysmian’ın yaklaşımının ayrılmaz bir parçasıdır, Grubun pazarın ihtiyaçlarını önceden tahmin etmesine ve müşterilerin gereksinimlerini gittikçe artan yenilikçi çözümlerle karşılamasına olanak sağlamaktadır. Corporate Hangar, Prysmian’ın, Grubun başarılı iş modeline müdahale etmeden ümit verici fikirler tanımladığı, geliştirdiği ve uyguladığı yerdir. Prysmian ve Corporate Hangar, en yeni çözümleri geliştirmeye ve müşterilerine sunulan hizmetleri sürekli geliştirmeye adanmış bir ekip oluşturdu. Kurumsal Hangar ekibi, geniş bir deneyime sahip ve müşterilere yalnızca proje lansman aşamasında değil, aynı zamanda tüm karar alma ve iş planı geliştirme sürecinde veri analizi, içgörü ve destek konularında da yardımcı olmakta.

‘Alesea’, Prysmian ve Corporate Hangar arasındaki benzersiz ortaklığın sonucudur. Otomatik olarak bulutta depolanan veriler, istenildiği zaman alınabilir, masaüstlerinde ve özelleştirilebilir mobil platformlarda görüntülenebilir. Böylece ‘Alesea’ tam envanter yönetimi hizmeti sunarken, daha iyi varlık kullanımı ve daha yüksek işletme verimliliği ile kablo yönetimi toplam maliyetinin azaltılmasına katkıda bulunur. Ek olarak, cihaz kablo üretim aşamasında monte edilir, böylece sahaya müdahale edilmesine gerek kalmaz, aynı zamanda çevre üzerindeki etkiyi, optimize edilmiş lojistik ve kablo atıklarını ve hurdalarını minimumda tutar.

Prysmian Grup, Enerji Genel Müdür Yardımcısı Francesco Fanciulli  “Alesea, kablo makaralarını, paketlemeden akıllı varlıklara dönüştürüyor. Bu araç, operasyonel verimlilik ve sürdürülebilirlik açısından performanslarını geliştirmelerine yardımcı olarak ortaklarımızı desteklememizi sağlayacaktır. Kablo endüstrisi için bu dijital çözüm, Grubun inovasyon açısından ön planda olduğunu onaylamaktadır. İddialı bir gelişme yol haritasına sahibiz ve en erken 2020 yılına kadar küresel ölçeğe ulaşmayı hedefliyoruz,” dedi.

Prysmian’s Digital Innovation Lab ile birlikte son aylarda yapılan kapsamlı bir araştırma ve geliştirme sürecinin ardından, yedi ülkede 1.000’den fazla ‘Alesea’ cihazını test etti ve cihaz şimdi geniş ölçekli dağıtım için hazır. ‘Alesea’, gelişmekte olan pazar talebini karşılamak ve en yeni uygulamalara ayak uydurmak amacıyla müşteriler ve endüstri ortaklarıyla işbirliği yaparak gelişmeye devam edecek dinamik bir çözümdür.

262 Kez Görüntülendi.