SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI MUSTAFA VARANK, ARKEN’İ ZİYARET ETTİ

0
3857
SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI MUSTAFA VARANK, ARKEN’İ ZİYARET ETTİ

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve beraberindeki heyet jeneratör üretimi, satışı ve teknik hizmet alanında faaliyet gösteren ARKEN Jeneratörü ziyaret etti. Arken Yönetim Kurulu Başkanı Alaadtin Birkan Yüksel, Yönetim Kurulu Üyeleri Yahya Kemal Teryaki ve Recep Aşırok tarafından ağırlanan Bakan Varank ve beraberindeki heyet birlikte fabrikayı gezdi.

ARKEN Yönetim Kurulu Başkanı Alaadtin Birkan Yüksel, Bakan Mustafa Varank ve beraberindeki heyete, üretimini gerçekleştirdikleri Dizel Jeneratör Sistemleri ve Solar UPS teknolojileri hakkında bilgi verdi. Ayrıca şirket çalışmaları hakkında daha detaylı bir sunum verildi.

“Arken’in nasıl büyük bir marka haline geldiğini gördük”

Ziyaret esnasında görüşlerini dile getiren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Arken,  İTÜ’lü 3 Elektrik Mühendisi arkadaşın birlikte kurduğu bir jeneratör üretim fabrikası. Birlikte gösterdikleri gayret ve çabadan çok etkilendim.

Arken Jeneratör daha ilk günden büyük gayretle ülkemizde alanında önemli bir marka haline gelmiş. Kısa zamanda 72 ülkeye ihracat yapmayı başaran Arken Jeneratör ile bugüne kadar yaptıklarını ve bundan sonra yapacaklarını konuştuk.

Jeneratör sektörü günden güne değişiyor. Dizel ve benzinli jeneratörlerin yanında artık hibrit ürünler var, güneş enerjisine dayalı çözümler var. Arken’in en güçlü yanlarından bir tanesi terzi usulü diyebileceğimiz spesifik projelere özel işler yapabilmesi. Biz de geleceğe dönük projelerimizde kendilerinden nasıl faydalanabileceğimizi konuştuk.

Türkiye önemli bir üretim ülkesi. Genç beyinlerimizin gayretleriyle ülkemiz ekonomisi günden güne büyüyor gelişiyor. Burada da Arken’in nasıl büyüyüp geliştiğini marka haline geldiğini görüyoruz. Ben burada gördüklerimden çok memnun oldum. Arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. İnşallah Arken markasını dünyanın 72 ülkesinde değil 172 ülkesinde görürüz. Bakanlık olarak üreticilerimizi ziyaret etmeye onları desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

“Amacımız vatanımıza, milletimize hizmet etmek”

Arken Yönetim Kurulu Başkanı Alaadtin Birkan Yüksel, Sayın Varank’ın ARKEN’i ziyaret etmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Yüksel yaptığı açıklamada, “Hayat Hiç Durmasın’’ sloganı ve yüzde 100 Türk sermayesiyle Jeneratör üretmeye ve ülkemize katma değer sağlamaya devam ediyoruz. Her güç ve kapasitede dizel jeneratör üretimlerimizle müşterilerimizin taleplerine ve projelerine uygun özel çözümler sunuyoruz” dedi.

Sayın Mustafa Varank’ın her zaman Türk sanayicilerinin arkasında durduğunu ifade eden Yüksel, “Hedefimiz tamamen değer üretmek. İTÜ’lü olarak vatanımıza milletimize nasıl hizmet üretebiliriz düşüncesiyle yola çıktık. Bu yolda da her geçen gün daha fazla çalışarak ve üreterek işlerimizi geliştirmek için çabalıyoruz. Üretimimizin hemen hemen yüzde 50’sini 72 ülkeye ihraç ediyoruz. Bunu yaparken her daim kaliteye önem veriyoruz” diye konuştu.

Arken Yönetim Kurulu Başkanı Alaadtin Birkan Yüksel, Yönetim Kurulu Üyeleri Yahya Kemal Teryaki ve Recep Aşırok tarafından ağırlanan Bakan Varank ve beraberindeki heyet birlikte fabrikayı gezdi.