SİGMA ELEKTRİK, MIDDLE EAST ENERGY 2020 FUARINA KATILDI

0
42845
Dubai Middle East Ennergy 2020 Sigma Elektrik
Dubai Middle East Ennergy 2020 Sigma Elektrik
Sigma Elektrik

Türkiye’nin Alçak Gerilim Koruma,Ölçme ve kontrol ekipmanları alanında lider üreticisi Sigma Elektrik, Dubai’de düzenlenen Middle East Energy 2020 Fuarı’na katıldı. Ortadoğu bölgesinin yenilenebilir enerji ve elektrik sektörünü buluşturan en büyük fuarı, bu yıl 45. kez kapılarını açtı.

Türkiye’nin, Alçak Gerilim Koruma, Ölçme ve kontrol ekipmanları alanında lider üreticisi Sigma Elektrik, Ortadoğu’nun en önemli fuarlarından biri olan ve bu yıl 03-05 Mart 2020 tarihleri arasında düzenlenen Middle East Energy 2020 Fuarı’nda yerini aldı. Birleşik Arap Emirlikleri’nde Dubai World Trade Center’da düzenlenen 45. Middle East Energy 2020, yenilenebilir enerji sektörü ve aydınlatma endüstrisi de dahil olmak üzere bölgede elektriğin üretimi, iletimi ve dağıtımını kapsayan en büyük fuar olma özelliğini taşıyor. Middle East Energy 2020, 130 ülkeden katılım gösteren, enerji sektöründe yerel, bölgesel ve uluslararası alanda faaliyet gösteren 1100 firmasını Covid 19 gölgesinde bir araya getirdi.

Sigma Elektrik adına fuar katılımı hakkında görüşlerini dile getiren firmanın Genel Müdürü Murat Akgül değerlendirmesini şu şekilde yaptı. “Her yıl katıldığımız  katılımcı  ve ziyaretçi yoğunluğundan son derece memnun olduğumuz fuarın bu kadar sönük geçmesi mevcut müşterilerimiz dışında neredeyse hiç potansiyel müşterinin gelmediği bir fuar organizasyonu yaşamamızdan dolayı büyük bir hayal kırıklığına uğradık. Birçok uluslararası fuar organizasyonun covid-19 tehlikesinden dolayı ileri bir tarihe ertelenmesi yerinde oldu aslında bu fuarında ertelenmesi çok iyi olurdu zira ziyaretçi sayısının azlığı birçok firma gibi bizi de mağdur etti.” dedi

Sigma Elektriğin uzun yıllardır Ortadoğu bölgesinde güçlü olarak yer aldığı pazarlar arasında olduğunu belirten Sigma Elektrik İhracat Direktörü Genco Uysal’da, Middle East Energy fuarına bu yıl yine katılım gösterdiklerini belirterek “Her yıl olduğu gibi bu yılda Dubai’de düzenlenen Middle East Energy Fuarına Sigma Elektrik olarak büyük hazırlıklar yaparak eksiksiz katılım gösterdik.

Covid 19 Gölgesinde zayıf geçen bir fuar oldu

2020’nin başına kadar bu fuarın başarılı olacağına dönük çok büyük beklentiler vardı. Bunu destekler mahiyette Dubai’de düzenlenecek olan Expo 2020’nin de büyük bir katkı getireceğini ve geçen yıl ulaşılan yüksek ziyaretçi sayısının bu yıl daha fazla olacağı öngörüsü mevcuttu. Ancak beklenenin aksine, korona virüsü sebebiyle ( BAE’de çok fazla vaka görülmemesine karşın)  Almanya’daki birçok prestijli fuar iptal edilirken Informa Dubai Middle East Energy fuarını iptal etmedi ve bu sebeple düşen ziyaretçi sayısı katılımcı firmaları mağdur etti.

Geçen yılın aksine, bu yılki fuar neredeyse 5’te 1 oranında varlığını korurken, ziyaretçilerimiz Yemen, Pakistan, Umman ve Afganistan gibi halihazırda çalıştığımız müşterilerimizden oluşuyordu. Bu fuara katılım sebebimiz Afrika kıtası, Ortadoğu bölgesinden, Suudi Arabistan ve Ürdün gibi pazarlardan yeni kişilerle temasa geçebilmekti. Lakin organizatörün Covid 19 virüsü nedeniyle oluşan tedirginliği gidermek için ziyaretçilere somut adımlar göstermemesi katılımcı firmalarda hayal kırıklığına neden oldu.” dedi.