logo

SİGMA ELEKTRİK POWER NİJERYA FUARINDA DİKKAT ÇEKİYOR

Sigma Elektrik,  Afrika bölgesinde gerçekleşen Elektrik ve Enerji alanında 8.cisi düzenlenen “POWER NIGERIA” fuarında sektör temsilcileriyle buluştu.

24-26 Eylül 2019 tarihleri arasında düzenlenen Power Nigeria 2019 8.Uluslararası Elektrik, Elektronik ve Aydınlatma Fuarı; ülkenin enerji alanında Hükümet Yetkilileri, Ticari Alıcılar, Acente ve Distribütörler, Proje Sahipleri, Danışmanlar, Bilgi İşlem Uzmanları, Mühendisler, Müteahhitler, Girişimcilerden oluşan geniş bir ziyaretçi kitlesini bir araya getiriyor.

Türkiye’nin Elektromekanik sektöründe, Alçak Gerilim Koruma, Ölçme ve kontrol ekipmanları alanında Köklü ve büyük firmalardan biri olan ve Alçak Gerilim Devre Kesicileri, Otomatik Sigortalar, Alçak Gerilim Kontaktörleri, Alçak Gerilim Akım Transformatörleri başta olmak üzere AG şalt cihazlarının üretimini yapan Sigma Elektrik İhracat Direktörü Genco UYSAL, fuarın sektörel önemini Türkiye’nin sektördeki yerini değerlendirdi.

Uysal, “Bu fuarın sektörel önemi çok büyük. Buradaki müşteriler zaman içerisinde Türkiye’nin ihracatını arttıracaklar. Bu bakımdan hem Türkiye hem firma için burada olmak gerekiyor. Biz 26 yıldır bu sektördeyiz. Alçak Gerilim Koruma, Ölçme ve kontrol ekipmanları üretiyoruz.

Nijerya fuarı bizim için Afrika’nın en büyük pazarlarında yer almak adına önemli bir etkinlik.  Fuar süresince profesyonel sektör temsilcileri ile tanışma ve görüşme imkanı bulacağız. Standımıza gelen ziyaretçilerin firmamıza ve ürünlerimize karşı göstermiş oldukları ilgi ve beğeni, bizler için büyük bir heyecan kaynağı olmaktadır.

Genco Uysal; Türkiye ile Nijerya arasındaki ticaret hacmine bakıldığında ise, gelişmekte olan bir Pazar olan Nijerya’ya 2002 yılında 769 bin dolar olan ihracat hacmimiz, 2007 yılından itibaren tırmanışa geçerek 2013 yılında 46 milyon dolar seviyelerine gelmiştir. Son 10 yılda Nijerya’ya gerçekleştirilen ihracatımız dalgalı bir seyir izlemektedir. 2018 yılında ülkeye olan ihracatımız 346 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir.

Ülkemizi ve ürünlerimizi uluslararası etkinliklerde başarı ile temsil etmenin gurur ve mutluluğunu yaşamaktayız.” dedi.

Etiketler: » » »
Share
695 Kez Görüntülendi.