logo

Trina Solar, Avrupa’nın en büyük PV projesine 167MW PV modülü sağlıyor

Trina Solar, Avrupa’nın en büyük PV projesine 167MW PV modülü sağlıyor

Güneş enerjisi sektörünün lider çözüm sağlayıcısı olan Trina Solar Limited (“Trina Solar” veya “Company”), Avrupa’nın en büyük kapasiteli güneş PV projesine 167MW PV modülü sunacağını duyurmuştur.

ACS Group ve alt kuruluşu olan Cobra, anahtar teslimi enerji altyapıları konusunda uzmanlaşmıştır. Toplam kapasitesi 500 MW olan 1.000 hektarı kapsayacak Mula, Murcia eyaletindeki (İspanya) elektrik santralini inşa etmektedir. Teslimatlar Q3/Q4-2018 ve Q1/2019 için planlanmıştır. Projenin 2019 yılı sonuna kadar faaliyete geçmesi beklenmektedir.

Trina Solar, 335W ve 340W güç çıkışı olan 496.000 adet TSM-PE14H multi kristalli modül tedarik edecektir. Yarı hücre tasarımı daha yüksek verim sağlamakta ve yeni hücre dizisi düzeni, sıralar arası gölgelemeden kaynaklanan enerji kayıplarını azaltmaktadır. Buna ek olarak, 1500V sertifikalı modüller, bir dizide daha fazla modül bağlayarak BOS maliyetleri azalttığından büyük ölçekli kurulumlar için ekstra avantaj sağlamaktadır.

Trina Solar Avrupa Başkanı Gonzalo de Viña şu sözleri payleştı. “Bu etkileyici projenin, Trina Solar modülleriyle Avrupa’nın en büyüğü olacak şekilde yükseldiğini görmekten çok heyecan duyuyoruz. Cobra ile iş ilişkimizin parlak bir geleceğe sahip olduğundan eminiz. İspanyol PV piyasasındaki son yıllardaki duraksamaya rağmen, bu çaba, teknolojinin sübvansiyonlar olmadan zaten rekabetçi olması nedeniyle güneşin ve güneşten elektrik üretimi projelerinin yeniden parladığını kanıtlıyor.”
De la Viña ayrıca şunları ekledi. “Avrupa’daki sürekli büyüme ve diğer geleneksel pazarların yanı sıra, yılın başından beri ürünlerimiz Orta Doğu, Latin Amerika ve APAC’de hız kazanıyor ve popülaritesini artırıyor. Gelişmekte olan piyasalarda devam eden başarı ile siparişlerimiz beklentileri fazlasıyla aştı.’’

Lider bir global modül üreticisi olan Trina Solar, dünya çapında 100’den fazla ülkeye ve bölgeye satılan ürünlerle dünya çapında güçlü bir satış ve operasyon ekibi kurmuştur. 2017 sonunda, şirketin dünya çapında modül üreticileri arasında ilk sırada yer alan şirketin toplam sevkiyatları bugüne kadar 32GW’ı aşmıştır.

2017’de, Trina Solar’ın dünya çapındaki teslimatları 9 GW’dan fazla oldu ve bunların yüzde 60’ından fazlası Çin iç piyasasının dışındaydı. 2018’in üçüncü çeyreğinde, Trina Solar’ın dünya çapındaki modülleri iyi satmaya devam ediyor ve şirketin Çin’in içindeki ve dışındaki üretim tesisleri tam kapasitede çalışıyor. Trina Solar şu anda ürünlerine yönelik artan talebi karşılamak için tedarik kapasitesini genişletiyor.

2255 Kez Görüntülendi.