logo

Türkiye’den Elektrik Firmaları Power Nijerya Fuarına Katıldı

Enerji Sektörü Nijerya’da Buluşuyor

Power Nigeria Uluslararası Enerji Fuarı, sektöründe lider yerli ve uluslararası şirketleri bir araya getirdi. Fuar, Enerji üretimi, iletimi & dağıtımı, Aydınlatma, Yenilenebilir Enerji, Nükleer Enerji alanlarında faaliyet gösteren firmaları buluşturdu.

Power Nigeria Fuarı, Nijerya enerji sektöründe önemli alıcılarla temas etmek için ideal bir platform. Nijerya enerji sektörü, özelleştirme sürecinin hız kazanmasıyla birlikte atağa kalktı.

Neden Power Nigeria?

Enerji sektörüne duyulan talebin ve uluslararası ilginin artmasıyla birlikte, Nijerya dünyanın en iyi yatırım bölgelerinden ve büyüme alanlarından biri haline gelmeye başlamıştır.

Önümüzdeki süreçte, ülkede enerji sektörüne on milyarlarca dolar yatırım yapılması öngörülmektedir. Ziyaretçilerin %82’si ise, Fuarı sektördeki yenilikleri takip etmek için ziyaret etmektedir.

Türkiye-Nijerya Ticaret Hacmi Yükselişte

Türkiye ile Nijerya arasındaki ticaret hacmine bakıldığında ise, gelişmekte olan bir Pazar olan Nijerya’ya 2002 yılında 769 bin dolar olan ihracat hacmimiz, 2007 yılından itibaren tırmanışa geçerek 2013 yılında 46 milyon dolar seviyelerine gelmiştir.

Son 10 yılda Nijerya’ya gerçekleştirilen ihracatımız artışlı azalışlı dalgalı bir seyir izlemektedir. 2018 yılında ülkeye olan ihracatımız 346 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir.

Bölgedeki, sektörün önemli fuarlarından bir tanesi olan Power Nigeria’ya Türkiye’den ” Sigma Elektrik, Meksan Trafo, ATS Trafo, Pakosan Elektrik, Seval Kablo, Göldağı Kablo, Alce Elektrik, ” firmaları katılım sağlamışlardır.

Etiketler: » » » » » » »
Share
676 Kez Görüntülendi.