logo

Türkiye’nin İlk Ve Tek Orta Gerilim (12kv) Reçine Busbar Sistemi

Türkiye’nin İLK ve TEK Orta Gerilim (12kV) Reçine Busbar Sistemi : “GR”   Dünyada yaygın olarak kullanılan ve alçak/orta gerilim güç dağıtım ve iletim sistemi türü olan busbar sistemi, yüksek kısa devre dayanımı (50kA den 150kA e kadar), yarım asırlık mekanik ömür ve düşük elektriksel kayıpları, yüksek elektriksel verimlilik özellikleri ile diğerler sistemlerden ayrılmaktadır.  

2Gersan Elektrik’in yeni reçine izolasyonlu GR serisi IP68 OG Busbar, Gersan Busbar sistemlerinin bir parçasıdır ve Türkiye’nin İLK ve TEK Orta Gerilim (12kV) Reçine Busbar Sistemidir.

TÜBİTAK Projesi aracılığıyla geliştirilen ve yerli olarak imal edilebilen ürün reçine izolasyona, gerekli elektriksel ve mekanik dayanıma sahip olacak şekilde tasarlanmış tamamı reçine gövdeye ve ilgili tüm aksesuarlara sahiptir. Ek noktalarındaki birleşme detayı da dahil tamamı IP68 korumalı bir yapıya sahip sistem, diğer reçine sistemlerde kullanılan hammadde yapısından çok daha dayanıklı ve ekonomik bir tasarıma sahiptir.

busbar (2)Sistem, yüksek izolasyon dayanımı sayesinde 12kV’a kadar olan  anma çalışma gerilimlerinde kullanılabilme, yüksek ısı dayanım kapasitesine ve alev iletmeyen bir yapıya sahip benzersiz bir üründür.

Özel imalat tekniği ile üretilen ve parçasız, eksiz yekpare bir yapıya sahip olarak 3mt boyunda imal edilen gövdesi sayesinde “GR IP68 OG Busbar sistemi”, aynı zamanda AG (1kV) 5 baralı sistemlerin yerine de kullanılabilen Türkiye’nin İLK ve TEK yerli ürünüdür. 32kV şebeke frekanslı izolasyon dayanımına sahip olarak güvenilirliğini kanıtlamış ve  projelerde rahatlıkla uygulanabilecek ekonomik ve yapısal tasarıma sahip olarak dizayn edilmiştir.

Share
3999 Kez Görüntülendi.