logo

ÜNTEL KABLO olarak “Maden sektörü için güvenilir ve sertifikalı kablo çözümleri sunuyoruz”

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı İş Birliği destekleriyle düzenlenen, Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı – 13-16 Aralık 2018’de Tuyap Kongre Merkezinde gerçekleşti. Dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen firmalarının katıldığı fuarda Üntel Kablo, “Maden ve Tünel Kabloları” ile ziyaretçilerle bir araya geldi.

Bu sene 8’incisi düzenlenen “Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri ve Fuarı” maden sektörünün üst düzey şirket yöneticilerini, karar alıcılarını, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticilerini, akademisyenleri ve düzenleyici kuruluşlarını bir araya getirdi.

“Tecrübenin Getirdiği kalite…” girişimi üzerinde duran Üntel Kablo İş Geliştirme Müdürü Sn. Hakan Kubaş, sektöre hitap eden ürün ve teknolojiler ile fuar kapsamında oluşturulan stantlarında, müşteriler ve sektörün üst düzey yetkilileri ile birebir görüşmeler gerçekleştirdiklerini ve katılımcılara deneyimlerini aktarma fırsatı bulduklarını söyledi.

“Türkiye’de ve Dünya’da Maden ve Tünel projelerinde aktif rol alıyoruz”

Fuarların sektörü daha ileriye taşımak adına önemli olduğunu belirten Üntel Kablo İş Geliştirme Müdürü Hakan Kubaş, Üntel olarak, önemli projelere sunduğumuz kablo çözümleri ile ülkemizin geleceğine yatırım yapmaya devam ediyoruz. Yine aynı çerçevede yer altı kaynaklarının değerlendirilmesi için maden sektörünün, Türkiye’de çok daha iyi bir noktaya gelmesi amacıyla, sektörü ileri seviyelere taşımaya yardımcı olacak adımlarımızı atmayı sürdürüyoruz.

Fuarda sergiledikleri ezilme, delinme, aşınma ve çeşitli gazlara karşı dayanıklılık gösteren yüksek performanslı Maden ve Tünel kablolarının teknik yapısı hakkında şunları söyledi: “‘Paydaşlarımıza çözüm ortağı oluyoruz…’ felsefesi ile kablo sektörüne sunduğumuz bilgi birikimimizi Maden ve Tünel sektörüyle de paylaşmaya devam ediyoruz.

Başta Kaucuk olmak üzere PVC, Poliüretan ve Halojensiz kompoundlar teknolojilerine hâkim olan Üntel kablo, maden, gemi, offshore, demiryolları, havaalanı pist aydınlatmaları ve liman vinçleri gibi tecrübe gerektiren endüstriyel alanlar için 15.000’in üzerinde ürün çeşitliliğine sahiptir.

Kubaş : Üntel Kablo olarak ülkemiz madenlerinde geçerli olan Maden Genel Müdürlüğü (MGM) şartnamelerine ve farklı birçok özellik arz eden Alman DIN VDE, İngiliz BS6708, Avustralya/Yeni Zelanda AS/NZS standartlarına uygun kablolar üretiyoruz.

Uluslararası test ve belgelendirme kuruluşlarının uygunluğu ile de sertifikalandırılan marka olarak sektöre emniyetli, güvenli ve yüksek performans sağlayan ürünleri tasarlıyor ve üretiyoruz.

Çalışma şartları ve karşılaşılan riskler bakımında en zor çalışma sahalarından biri olan madenler için kaliteli ürün seçiminin önemini Maden ve Tünel sektörünün geleceği için ne kadar kritik olduğunun bilincindeyiz. Üntel Kablo’nun, sektöründe 40 yılı aşan tecrübesi, bilgi birikimi ve Ar-Ge çalışmaları ile özel olarak tasarladığı ve üretimini yaptığı maden ve tünel kablolarının yatırımcılara sunduğu avantajları, katılımcılar ile paylaşmış olmaktan mutluyuz” dedi.

Share
2150 Kez Görüntülendi.